czwartek 13 czerwca 2024

Antoniego, Gracji, Lucjana

reklama

Sześciu pijanych kierowców zatrzymanych w noworoczny weekend. Rekordzistą 32-latek z 2,15 promila!

Sześciu pijanych kierowców zatrzymanych w noworoczny weekend. Rekordzistą 32-latek z 2,15 promila! - foto: freeimages.com / Laurent Renault
foto: freeimages.com / Laurent Renault  

Podczas minionego weekendu z dróg naszego powiatu wyeliminowano z ruchu drogowego aż 6 nietrzeźwych kierowców. Dwóch z nich zostało zatrzymanych dzięki obywatelskiej postawie świadków.

1 stycznia br. policjanci z Komisariatu Policji w Dobrej około godz. 8.30 w Dąbrowie gm. Dobra zatrzymali kierującego VW  48-letniego mężczyznę mieszkańca woj. łódzkiego, który kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości i wydmuchał 0,64 mg/l czyli 1,35 promila.

reklama

Także 1 stycznia ok. godz. 12.40 w Grąbkowie dzielnicowi zatrzymali do kontroli drogowej 28-letniego  mężczyznę mieszkańca gm. Malanów, który kierował Peugeotem będąc w stanie nietrzeźwości  0,29mg/l czyli 0,60 promila.

1 stycznia br. około godz. 15.30 w Chocimiu gm. Kawęczyn, świadkowie, którzy zauważyli pijanego kierowcę doprowadzili do jego zatrzymania i powiadomili służby. U 54-letniego mieszkańca gminy Goszczanów, który kierował Daewoo Matizem badanie wykazało 0,88 mg/l alkoholu czyli 1,85 promila.

Tego samego dnia ok. godz. 16.35 w miej. Marianów Kolonia gm. Kawęczyn także dzięki obywatelskiej postawie i niedopuszczenia do dalszej jazdy zatrzymano kierującego VW Polo. Badanie trzeźwości 36-letniego mężczyznę, mieszkańca gminy Turek wykazało 0,85 mg/l  czyli 1,80 promila.

1 stycznia br. ok. godz. 19.35 w Izabelinie gm. Brudzew policjanci z Tuliszkowa zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Skodą, 44-letniego mieszkańca gminy Brudzew, który kierował samochodem mając 0,83 mg/l czyli 1,75 promila. alkoholu w wydychanym powietrzu.

reklama

2 stycznia br. chwilę po północy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Turku na ul. Uniejowskiej zatrzymali 32-latka kierującego Oplem Astrą. Badanie na zawartość alkoholu wykazało 1,03 mg/l, co daje ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Każdy który wsiądzie za kierownicę pod w stanie nietrzeźwości  musi zdawać sobie sprawę z tego, że jest to przestępstwo zagrożone karą nawet 2 lat pozbawienia wolności, grzywną w wysokości co najmniej 5 tysięcy złotych oraz zakazem prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata. Kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu to wyjątkowo nieodpowiedzialne zachowanie, niosące ogromne zagrożenia dla życia własnego oraz pozostałych.

źródło: KPP Turek

Michał Sidorowicz
Dziennikarz Turek.net.plFB

michal@turek.net.pl

787 77 74 72

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22
Podobne artykuły
Kolejne kontrole w ramach akcji

Kolejne kontrole w ramach akcji "Prędkość" i kolejne mandaty

z dzisiaj
Policjanci podsumowali akcję

Policjanci podsumowali akcję "Prędkość". Odnotowano 80 wykroczeń

10 czerw.
Kącik profilaktyka: Seniorze bądź ostrożny...

Kącik profilaktyka: Seniorze bądź ostrożny i nie daj się oszukać!

6 czerw.
„Kaskadowy pomiar prędkości” na drodze...

„Kaskadowy pomiar prędkości” na drodze wojewódzkiej nr 470....

5 czerw.
Akcja

Akcja "Trzeźwy poranek" na drogach powiatu. Pięciu pijanych kierowców...

3 czerw.
Bądź bezpieczny w długi weekend. Policja...

Bądź bezpieczny w długi weekend. Policja apeluje ostrożność,...

29 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama