Plebiscyt Turek.net.pl. Zagłosuj na Wydarzenie i Wtopę 2022 roku!

sobota 28 stycznia 2023

Agnieszki, Kariny, Lesława

0°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Wideo: Groźne "hobby" sąsiada! Pożar wybuchł w piwnicy domu przy ul. Sobieskiego

Wideo: Groźne
 

Strażacy z PSP i OSP Turek, Cisew i Kowale Księże wzięli udział w akcji gaśniczej w poniedziałkowy wieczór. Pożar wybuchł 2 stycznia w piwnicy jednego z domków jednorodzinnych przy ul. Sobieskiego w Turku. Właściciel posesji od dawna jest znany ze swojego zbieractwa, którym uprzykrza życie sąsiadom, a teraz jak się okazuje, stwarza również realne zagrożenie dla pozostałych mieszkańców osiedla.

- Zgłoszenie o pożarze otrzymaliśmy o godz. 19:17 – relacjonuje st. kpt. Krzysztof Gruszczyński z biura prasowego KP PSP w Turku. – Po przyjeździe na miejsce strażacy stwierdzili silne zadymienie w piwnicy budynku. Weszli do piwnicy i podali dwa strumienie wody. Zabezpieczono miejsce zdarzenia i stwierdzono, że właściciel przebywa na zewnątrz budynku, a w środku nie ma nikogo więcej. Cała akcja zakończyła się o 22:30.

reklama

Jak się okazuje sprawa zbieractwa mężczyzny jest szeroko znana urzędnikom miejskim. – Prowadzimy w tym temacie trzy sprawy. Jedna dotyczy składowania śmieci, druga zajęcia pasa drogi, trzecia – znęcania się nad zwierzętami – mówi Anna Michalak z turkowskiego magistratu. – Urzędnicy miejscy przeprowadzili w tej sprawie kilkanaście interwencji, a o pomoc prosiliśmy strażaków, policję i sanepid. Niestety, nasze działania nie przynoszą skutku – właściciel odmawia wpuszczenia urzędników na teren swojej posesji. Współpracujemy z mieszkańcami, którzy powiadamiają nas o kolejnych uciążliwościach z jego strony. Jeszcze w listopadzie, w odpowiedzi na nasze pismo, KP PSP w Turku odpowiedziała, że rzeczy gromadzone przez mężczyznę nie stanowią zagrożeni. Teraz, po pożarze, może zmienią zdania.

Tym bardziej, że przyczynę wybuchu pożaru ma ustalić policja. – Być może było nią zwarcie instalacji elektrycznej – mówi Gruszczyński.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarka Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22
2
3

Podobne artykuły

54-letnia kobieta reanimowana i przewieziona do...

54-letnia kobieta reanimowana i przewieziona do...

26 st.
Tragiczny finał poszukiwań w gminie Malanów....

Tragiczny finał poszukiwań w gminie Malanów....

21 st.
Pożar samochodów w Nowy Rok na Spółdzielców....

Pożar samochodów w Nowy Rok na Spółdzielców....

1 st.

Polecamy...

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama