niedziela 23 czerwca 2024

Albina, Wandy, Zenona

reklama

Jak w Gotham City... Turek, Dobra i Tuliszków najniebezpieczniejszymi miastami w Polsce?

Jak w Gotham City... Turek, Dobra i Tuliszków najniebezpieczniejszymi miastami w Polsce? - foto: freeimages.com / Wiesław Karbowy
foto: freeimages.com / Wiesław Karbowy 

Kradzież mienia, pojazdu, kradzież z włamaniem, rozbój i wymuszenie rozbójnicze, uszkodzenie ciała i/lub mienia, bójka i pobicie – takie mogą być przestępstwa kryminalne. Jak się okazuje, wszystkie trzy miasta z naszego powiatu, uplasowały się na szczycie rankingu Głównego Urzędu Statystycznego, z największym odsetkiem właśnie takich przestępstw, popełnionych na tysiąc mieszkańców. Czujecie się już jak mieszkańcy fikcyjnego Gotham City? Spokojnie, tylko u nas policja wyjaśnia kontrowersyjną hierarchię.

Ranking, opublikowany przez Business Insider w sobotę, 11 lutego, przedstawia zebrane przez GUS dane za 2021 rok. W ilości przestępstw drogowych prym wiodą Łódź i Warszawa. W tych popełnianych przeciwko są te przeciwko życiu i zdrowiu na prowadzenie wysuwają się Gryfice, Płoty i Trzebiatów. Najwięcej przestępstw gospodarczych popełniają mieszkańcy Sieradza, Błaszek, Warty, Złoczewa i Nowego Sącza. A w ilości przestępstw kryminalnych przodują Turek, Dobra i Tuliszków. We wszystkich ich odsetek na tysiąc mieszkańców wynosi 32,7.

reklama

Pewne pociesznie może stanowić za to duża wykrywalność przestępstw. Sięgająca 96 procent, świadczy o dobrej pracy policji. Tyle informacji możemy wyczytać z opublikowanego rankingu.

Czy rzeczywiście w Turku jest tak niebezpiecznie? O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy Komendę Powiatową Policji. – Przedstawione w internetowych artykulach dane w żaden sposób nie odzwierciedlają stanu bezpieczeństwa na terenie powiatu tureckiego – uspokaja oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Turku, asp.sztab. Dorota Grzelka. – Wskazana duża ilość wykrytych przestępstw na naszym terenie jest wynikiem realizacji bardzo dużej sprawy narkotykowej, gdzie ujawniono ponad 2200 czynów. Te działania turkowskich policjantów pozwoliły na pozbycie się w owym czasie dużej ilości środków, których posiadanie jest prawnie zakazane oraz ich dilerów. Miejsce w rankingu nie jest zatem wyznacznikiem ogólnego poziomu bezpieczeństwa a decydujący na to wpływ maja odczucia i opinia lokalnej społeczności.

Anna Wiśniewska-Kocik dla Turek.net.pl
Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22
Podobne artykuły
Myślała, że wygra 4 tysiące, a straciła 2!...

Myślała, że wygra 4 tysiące, a straciła 2! Mieszkanka powiatu...

5 mrz.
Turkowska Policja apeluje: Nie chcesz płacić,...

Turkowska Policja apeluje: Nie chcesz płacić, zapnij pasy!

16 lt.
Policjanci apelują o przestrzeganie...

Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów. Kolejny kierowca z...

23 st.
Za nic miał zimę i przepisy! 60-letni pirat...

Za nic miał zimę i przepisy! 60-letni pirat drogowy pędził przez...

20 st.
Prewencja dla babci i dziadka. Seniorzy na...

Prewencja dla babci i dziadka. Seniorzy na spotkaniu z policją

17 st.

"Nie było takiego przypadku!" Komendant Policji w Turku dementuje...

24-10-2023

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama