niedziela 02 kwietnia 2023

Franciszka, Malwiny, Władysława

2°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Mieszkaniec powiatu ofiarą oszusta działającego metodą "na policjanta". KPP Turek apeluje o ostrożność

Mieszkaniec powiatu ofiarą oszusta działającego metodą
 

Policjanci z turkowskiej komendy apelują do mieszkańców, aby byli bardzo ostrożni w kontaktach z obcymi, a oszustom podającym się za policjanta nie przekazywali żadnych pieniędzy. Nieuczciwe osoby bazują na dobroczynności i chęci pomocy drugiemu człowiekowi. Działając bezwzględnie zabierają osobom starszym wszystkie oszczędności życia.

Wczoraj mieszkaniec powiatu tureckiego padł ofiarą oszusta działającego metodą „na policjanta”. W tym, jak i w wielu innych przypadkach modus operandi oszustów był podobny. Osoba otrzymała telefon na numer stacjonarny od osoby podszywającej się za policjanta z wydziału kryminalnego z Łodzi, który przekazał jej informację, że prowadzi ,,akcję” przeciwko oszustom. Aby pomóc „funkcjonariuszom” w złapaniu szajki złodziei ma postąpić zgodnie z jego instrukcją. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Turku apelują „Nie bądźmy łatwowierni i nie dajmy się oszukać!” W przypadku, kiedy już podnosimy słuchawkę telefonu, a po drugiej stronie słyszymy głos, który wypytuje nas o szczegóły dotyczące naszego prywatnego życia i posiadania wartościowych rzeczy w tym zgromadzonych pieniędzy, jest to sygnał, że rozmawiamy z potencjalnym oszustem. Nasuwa się pytanie co zrobić w takiej sytuacji? Odpowiedź jest prosta. Rozłączyć się!

reklama

Należy pamiętać, że oszuści posiadają umiejętności manipulacji i wywierania wpływu emocjonalnego na drugiego człowieka. Dlatego, jeżeli ktokolwiek usłyszy w słuchawce telefonu osobę podającą się za policjanta, hydraulika, pracownika gazowni, czy sprzedawcę oferującego odkażanie mieszkań z powodu Covid 19, nie należy ulegać emocjom. Zawsze możemy się rozłączyć po to, aby zweryfikować nawiązany kontakt lub zadzwonić do kogoś bliskiego i poradzić się w tej sytuacji.

KPP Turek apeluje - informujmy naszych rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość. Powiedzmy im jak zachować się w sytuacji, kiedy ktoś zadzwoni do nich z prośbą o przekazanie dużej ilości pieniędzy. Zwróćmy uwagę na zagrożenie osobom starszym, o których wiemy, że mieszkają samotnie.

Ponadto o wszystkich próbach wyłudzenia pieniędzy, należy natychmiast informować Policję, korzystając z numeru alarmowego 112.

źródło: KPP Turek

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22
reklama
Podobne artykuły
Ma zaledwie 22 lata, a najbliższe 12 może...

Ma zaledwie 22 lata, a najbliższe 12 może spędzić za kratami. Policjanci...

31 mrz.
W trzy sekundy do setki! Nowe policyjne...

W trzy sekundy do setki! Nowe policyjne "hulajnogi" na powiatowych drogach!

28 mrz.
Gmina Władysławów. 30-latek na podwójnym gazie...

Gmina Władysławów. 30-latek na podwójnym gazie zatrzymany w Chylinie

25 mrz.
Tragedia w Dzierżąznej. Nie żyje 77-letni...

Tragedia w Dzierżąznej. Nie żyje 77-letni mieszkaniec gminy Brudzew

18 lt.
Jak w Gotham City... Turek, Dobra i Tuliszków...

Jak w Gotham City... Turek, Dobra i Tuliszków najniebezpieczniejszymi...

16 lt.
Sześciu pijanych kierowców zatrzymanych w...

Sześciu pijanych kierowców zatrzymanych w noworoczny weekend....

2 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama
reklama