niedziela 28 maja 2023

Augustyna, Ingi, Jaromira

19°C bezchmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Łukasz Pietraszek wśród najlepszych policjantów ruchu drogowego wielkopolski

Łukasz Pietraszek wśród najlepszych policjantów ruchu drogowego wielkopolski
 

W miniony czwartek, 11 maja, w Wolsztynie odbył się finał wojewódzkiego konkursu „Policjant ruchu drogowego". Na starcie zawodów stanęli policjanci reprezentujący Wydziały Ruchu Drogowego komend miejskich i powiatowych garnizonu wielkopolskiego, w tym mł. asp. Łukasz Pietraszek z Komendy Powiatowej Policji w Turku. Ostatecznie, w klasyfikacji generalnej, turkowianin zajął wysokie, 10. miejsce.

Dwudniowa rywalizacja, pełna zaangażowania i determinacji ze strony każdego z uczestników, przebiegała w duchu fair play. Pierwszego dnia zawodów policjanci sprawdzali swoją wiedzę na testach, a w czasie zadania z pistoletami, mieli okazję wykazać się sprawnością i celnością. Spośród 34 osób, wyróżnili się reprezentanci Poznania, Turku, Krotoszyna, Kalisza, Kościana, Jarocina, Słupcy i Wolsztyna.

reklama

Drugiego dnia finału policjanci i żandarmi stanęli przed kolejnym wyzwaniem, jakim było kierowanie ruchem kołowym. Zawody odbyły się na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 32 z ulicą Lipową w Wolsztynie, a uczestnicy byli oceniani przez sędziów z czterech punktów oraz, za pośrednictwem drona, także z powietrza. W tej konkurencji najlepsi okazali się funkcjonariusze z Poznania, a na kolejnych miejscach znaleźli się ich koledzy z Gniezna, Wolsztyna oraz przedstawiciele Żandarmerii Wojskowej z Poznania.

W klasyfikacji generalnej konkursu bezkonkurencyjni okazali się policjanci ze stolicy Wielkopolski. Pierwsze miejsce zajął mł. asp. Mikołaj Przybylski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, na drugim miejscu znalazł się st. sierż. Aleks Ziętek z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, a trzecie miejsce przypadło sierż. Kamili Szmydowi, również z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

Policjanci reprezentujący Wielkopolskę wezmą udział w finale krajowym XXXIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Ruchu Drogowego Roku", który odbędzie się w dniach 12–16 czerwca w Kielcach.

Michał Sidorowicz
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: michal@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22
reklama
Dodatkowe zdjęcia do artykułu
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Podobne artykuły
Tuliszków: 36-latek zatrzymany za uprawę...

Tuliszków: 36-latek zatrzymany za uprawę marihuany. Grozi mu do 3 lat...

8 maj.
Wideo: Działania z policyjnym dronem na drogach...

Wideo: Działania z policyjnym dronem na drogach powiatu. Wykryto 11...

5 kw.
Ma zaledwie 22 lata, a najbliższe 12 może...

Ma zaledwie 22 lata, a najbliższe 12 może spędzić za kratami. Policjanci...

31 mrz.
Bardzo szybki, bardzo fajny i bardzo...

Bardzo szybki, bardzo fajny i bardzo nieoznakowany. Wideorejestrator...

29 mrz.
W trzy sekundy do setki! Nowe policyjne...

W trzy sekundy do setki! Nowe policyjne "hulajnogi" na powiatowych drogach!

28 mrz.
Gmina Władysławów. 30-latek na podwójnym gazie...

Gmina Władysławów. 30-latek na podwójnym gazie zatrzymany w Chylinie

25 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama
reklama