piątek 29 września 2023

Michaliny, Michała, Rafała

reklama

Nie wszyscy zaliczyli trzeźwy powrót do rzeczywistości. Bilans porannej akcji w powiecie tureckim

Nie wszyscy zaliczyli trzeźwy powrót do rzeczywistości. Bilans porannej akcji w powiecie tureckim
 

O tym jak trudno jest niektórym wrócić po długim weekendzie do codziennej rutyny, świadczy choćby wynik akcji, którą turkowscy policjanci rozpoczęli środowy „Trzeźwy Poranek”. Wśród 346 kierujących pojazdami, poruszającymi się po terenie powiatu tureckiego, ujawnili pięcioro kierujących pod wpływem alkoholu.

W środę rano policjanci Komendy Powiatowej Policji w Turku włączyli się do wojewódzkich działań i przeprowadzili akcję badającą trzeźwość kierowców. Głównym celem działań było zwiększenie stanu bezpieczeństwa na drogach poprzez wyeliminowanie z ruchu kierujących, znajdujących się pod wpływem alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu. Dzięki urządzeniom Alco-Blow, w które zostali wyposażeni funkcjonariusze, już w ciągu kilku sekund każdy zatrzymany do kontroli był sprawdzany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.

reklama

Już o godz. 5.15, w miejscowości Słodków (gm. Turek), policjanci zatrzymali kierującego samochodem osobowym marki Opel Astra, 48-letniego mieszkańca gm. Turek, znajdującego się w stanie nietrzeźwości - 0,31 mg/dm3. Ok. godz. 7.12, na ul. Przemysłowej w Turku, doszło do zatrzymania kierującego pojazdem ciężarowym marki Volvo obywatela Białorusi w wieku 40 lat, znajdującego się w stanie nietrzeźwości - 0,30 mg/dm3. Kilka minut później, o godz. 7.20 w Kotwasicach (gm. Malanów), funkcjonariusze zatrzymali 27-letnią mieszkankę gm. Malanów, kierującą samochodem osobowym marki Audi A3. Kobieta prowadziła samochód po użyciu alkoholu - 0,23 mg/dm3. Ok. godz. 8.00, w Brudzewie policjanci zatrzymali kierującego samochodem osobowym marki Peugeot 307, 51-letniego mieszkańca gminy Brudzew, znajdującego się w stanie nietrzeźwości - 0,69 mg/dm3. Ok. godz. 8.23, w Nowym Świecie (gm. Tuliszków), zatrzymano z kolei 53-latka, mieszkańca powiatu słupeckiego, kierującego samochodem marki VW Transporter. Mężczyzna był nietrzeźwy - 0,28 mg/dm3.

Wszystkim kierującym pod wpływem alkoholu i w stanie nietrzeźwości, policjanci zatrzymali prawa jazdy. Za swoje czyny odpowiedzą przed Sądem Rejonowym w Turku. Zgodnie z obowiązującym prawem, za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości sprawcy grozi do dwóch lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów na okres od roku do dziesięciu lat i grzywna. W przypadku wykroczenia jest to kara grzywny nie niższa niż 2500 złotych (maksymalna to 30 tys.) lub areszt 30 dni, zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat oraz 15 punktów karnych. Policjanci zapowiadają, że takie akcje będą przeprowadzane cyklicznie.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarka Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22
reklama
Podobne artykuły
Włamywał się i kradł! 39-latkowi z Turku...

Włamywał się i kradł! 39-latkowi z Turku grozi teraz 10 lat więzienia!

2 wrz.
Towar przechowywał na ogródkach i w......

Towar przechowywał na ogródkach i w... pralce. Nielegalny handel na...

31 sierp.
Makabryczne odkrycie w fosie tuliszkowskiego...

Makabryczne odkrycie w fosie tuliszkowskiego parku. Policjanci ustalili...

19 sierp.
Z aspiranta na podkomisarza. Nowy oficer w...

Z aspiranta na podkomisarza. Nowy oficer w szeregach turkowskiej policji

16 czerw.
11-latek porażony prądem na osiedlu...

11-latek porażony prądem na osiedlu Wyzwolenia w Turku. Wyszedł...

8 czerw.
Odkryli zwłoki 49-letniej turkowianki....

Odkryli zwłoki 49-letniej turkowianki. Makabryczne znalezisko na...

3 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama
reklama