piątek 29 września 2023

Michaliny, Michała, Rafała

reklama

Znaleźli biały proszek i konopie! Policjanci z Turku na tropie nielegalnych substancji odurzających

Znaleźli biały proszek i konopie! Policjanci z Turku na tropie nielegalnych substancji odurzających
 

Trzy interwencje policyjne w związku z narkotykami przeprowadzili w ostatnich dniach funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Turku. U trzech mieszkańców powiatu tureckiego wykryto plantacje konopi indyjskich oraz posiadanie nielegalnych środków psychoaktywnych.

Pierwszy epizod miał miejsce w czwartek, 17 sierpnia, na osiedlu Wyzwolenia w Turku. Tamtego dnia funkcjonariusz turkowskiej komendy zatrzymał osobę, którą poszukiwała policja w związku z koniecznością odbycia kary. – Młody policjant z ogniwa patrolowo-interwencyjnego zatrzymał 29-letniego poszukiwanego mężczyznę i podczas wykonywania z nim czynności, ujawnił u niego substancje psychoaktywne w postaci białego proszku – relacjonuje podkom. Dorota Grzelka z KPP Turek, dodając, iż w toku dalszych czynności prowadzonych w mieszkaniu poszukiwanego, ujawniono również uprawę konopi indyjskich. Rośliny były w donicach w różnych fazach rozwoju. Wobec mężczyzny podjęto decyzję o zatrzymaniu i osadzeniu w PDZO w Koninie (Policyjne Pomieszczenie dla Osób Zatrzymanych), celem przeprowadzenia dalszych czynności.

reklama

Kolejny incydent zdarzył się w sobotę, 19 sierpnia, na Placu Sienkiewicza. – Ten sam funkcjonariusz podczas legitymowania 23-letniego mieszkańca Turku ujawnił przy nim substancje odurzające w formie suszu roślinnego, jak się okazało, był to susz marihuany – informuje Dorota Grzelka.

Kolejna interwencja miała miejsce w niedzielę, 20 sierpnia, na terenie gminy Władysławów. Około godziny 12:35, funkcjonariusze z wydziału do spraw przestępczości, podczas zgłoszenia o włamaniu w jednym z budynków w miejscowości Kuny, zauważyli na sąsiadującej działce plantację krzewów marihuany w różnych fazach wzrostu. Właścicielem posesji okazał się 41-letni mieszkaniec tej gminy.

Michał Sidorowicz
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: michal@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22
reklama
Podobne artykuły
11-latek porażony prądem na osiedlu...

11-latek porażony prądem na osiedlu Wyzwolenia w Turku. Wyszedł...

8 czerw.
Tuliszków: 36-latek zatrzymany za uprawę...

Tuliszków: 36-latek zatrzymany za uprawę marihuany. Grozi mu do 3 lat...

8 maj.
Zatrzymany za posiadanie marihuany. 29-latkowi...

Zatrzymany za posiadanie marihuany. 29-latkowi grozi 3 lata pozbawienia...

27 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama
reklama