niedziela 14 lipca 2024

Kamili, Kamila, Marcelego

reklama

O odpowiedzialności prawnej nieletnich w ZSR. Policja rozpoczęła cykl debat w powiecie

O odpowiedzialności prawnej nieletnich w ZSR. Policja rozpoczęła cykl debat w powiecie - Debata w ZSR CKP / fot. KPP Turek
Debata w ZSR CKP / fot. KPP Turek 

W środę 25 października, w Zespole Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Kaczkach Średnich, miała miejsce debata społeczna o tematyce "Odpowiedzialność prawna osób nieletnich". Inicjatywa ta wyszła spod patronatu Komendanta Powiatowego Policji w Turku i stanowiła pierwszy krok w serii planowanych spotkań, które będą skupiać się na lokalnym bezpieczeństwie.

Głównym celem debaty było edukowanie młodzieży z Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich na temat konsekwencji prawnych związanych z naruszaniem obowiązującego prawa. W spotkaniu uczestniczyli ważni przedstawiciele, włączając w to Elżbietę Karwacką, dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich, Zofię Antoniak, kuratora rodzinny Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej przy Sądzie Rejonowym w Turku, inspektora Michała Grzelaka, Komendanta Powiatowego Policji w Turku oraz podkomisarza Michała Guta, Zastępcę Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Turku.

reklama

Podczas debaty poruszono istotne kwestie, takie jak zmiany w polskim prawie, w tym zapisy ustawy z dnia 9 czerwca 2022 roku o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich, a także postanowienia zawarte w Zarządzeniu nr 48 Komendanta Głównego Policji z dnia 15 września 2023 roku dotyczące działań podejmowanych przez policjantów w celu przeciwdziałania demoralizacji i przestępczości nieletnich.

Po prezentacjach rozpoczęła się otwarta dyskusja, w której uczestniczyli wszyscy obecni goście. Odpowiedzi na nurtujące pytania udzielane były przez zaproszonych ekspertów. Na zakończeniu debaty, uczestnicy otrzymali anonimowe ankiety, które miały na celu zebranie opinii na temat omawianych zagadnień. Wyniki tych ankiet zostaną wykorzystane do opracowania planów działań związanych z poprawą bezpieczeństwa na terenie powiatu tureckiego.

Michał Sidorowicz
Dziennikarz Turek.net.plFB

michal@turek.net.pl

787 77 74 72

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22
Dodatkowe zdjęcia do artykułu
Debata w ZSR CKP / fot. KPP Turek2
Debata w ZSR CKP / fot. KPP Turek3
Podobne artykuły
Ogólnopolska akcja

Ogólnopolska akcja "Trzeźwy poranek". W powiecie tureckim aż 1000...

11 lip.
92 Kontrole i 88 Mandatów. Policja...

92 Kontrole i 88 Mandatów. Policja podsumowała akcję "Prędkość"

3 lip.
Zaginiony 30-letni mężczyzna odnaleziony

Zaginiony 30-letni mężczyzna odnaleziony

30 czerw.
Policjanci z KPP Turek na profilaktycznych...

Policjanci z KPP Turek na profilaktycznych spotkaniach z działkowcami

21 czerw.
Najlepszy patrol policyjny w Wielkopolsce jest...

Najlepszy patrol policyjny w Wielkopolsce jest z Turku. Sukces...

20 czerw.
Kolejne kontrole w ramach akcji

Kolejne kontrole w ramach akcji "Prędkość" i kolejne mandaty

13 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama