piątek 08 grudnia 2023

Delfiny, Marii, Wirginiusza

reklama

Bądź bezpieczny na drodze i cmentarzu! Policja apeluje o ostrożność!

Bądź bezpieczny na drodze i cmentarzu! Policja apeluje o ostrożność! - fot.: KPP w Turku
fot.: KPP w Turku 

Dzień Wszystkich Świętych to pora wyjazdów, spotkań w gronie rodziny i znajomych, a także wspomnień o bliskich, którzy odeszli. Aby dni zadumy i pamięci o zmarłych przebiegły spokojnie, turkowska Policja apeluje o zachowanie rozsądku, wzmożoną czujność i przestrzeganie kilku ważnych zasad bezpieczeństwa.

 • Podczas porządkowania grobów nawet na chwilę nie zostawiajmy torebki czy saszetki na pomniku lub ławce.

  reklama
 • Wybierając się na groby, nie zabierajmy większej ilości gotówki, cennej biżuterii oraz innych wartościowych przedmiotów. Będą bezpieczniejsze, jeżeli pozostawimy je w domu.

 • Nie zostawiajmy „na widoku", w zaparkowanym samochodzie wartościowych rzeczy. Wychodząc z pojazdu, zwróćmy uwagę czy okna i drzwi naszego samochodu zostały zamknięte. Starajmy się parkować na strzeżonych parkingach, w miejscach oświetlonych i często uczęszczanych.

 • Zadbajmy o bezpieczeństwo osób nam towarzyszących - dzieci oraz osób starszych. Nie „spuszczajmy ich z oka". W tłumie łatwo jest się zgubić, a wtedy o panikę nie jest trudno. Bardzo ważną i pomocną rzeczą będzie założenie na nadgarstek dziecka czy seniora tzw. opaski niezgubki bądź umieszczenie w ubraniu kartki z numerem telefonu lub adresem rodziny.

 • Robiąc zakupy w sklepach lub na przycmentarnych stoiskach albo podróżując komunikacją publiczną, uważajmy na kieszonkowców. Torebka powinna być zawsze zamknięta, umieszczona z przodu, w zasięgu wzroku, a portfel schowany w głębiej położonej przedniej kieszeni. W trakcie płacenia za zakupy nie pokazujmy, ile pieniędzy mamy przy sobie. Wtedy najlepiej sprawdza się karta płatnicza.

  reklama
 • W okresie Wszystkich Świętych wiele osób planuje dalsze wyjazd na groby swoich najbliższych. Bardzo ważne jest zadbanie o odpowiednie zabezpieczenie swojego mieszkania. Wychodząc, sprawdźmy czy wszystkie okna i drzwi są zamknięte. Włączmy alarm, jeśli taki posiadamy. Możemy również poprosić zaufanego sąsiada, by zwrócił uwagę na nasze mieszkanie, wyjmował zostawione w drzwiach ulotki i zawiadomił nas w razie niepokojącej sytuacji.

 • Zwracajmy uwagę na osoby, które kręcą się „bez celu” i dziwnie się zachowują. Możliwe, że są to złodzieje, który chodzą i wstępnie „badają teren". Bądźmy czujni, jeżeli cokolwiek wzbudzi naszą niepewność oraz zburzy poczucie bezpieczeństwa, zadzwońmy na Policję.

 • Dni coraz krótsze, widoczność ogranicza również kapryśna aura. W trosce o swoje bezpieczeństwo nośmy elementy odblaskowe.

 • W ramach akcji ZNICZ 2023, w związku ze wzmożonym ruchem drogowym i pieszym, szczególnie w okolicach nekropolii, już od kilku dni policjanci prowadzą działania prewencyjne.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarka Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22
reklama
Dodatkowe zdjęcia do artykułu
fot.: KPP w Turku2
fot.: KPP w Turku3
Podobne artykuły
19-latek pędził przez Turkowice. Na trzy...

19-latek pędził przez Turkowice. Na trzy miesiące stracił prawo jazdy

3 list.
Akcja

Akcja "Znicz 2023" w powiecie zakończona. Bilans: 139 kontroli...

2 list.
Policja gotowa na

Policja gotowa na "AKCJĘ ZNICZ 2023". Zmiany w organizacji ruchu na...

27 paźd.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama
reklama