piątek 08 grudnia 2023

Delfiny, Marii, Wirginiusza

reklama

Akcja "Znicz 2023" w powiecie zakończona. Bilans: 139 kontroli trzeźwości, 44 zatrzymania za prędkości i inne

Akcja
Akcja Znicz 2023 w powiecie tureckim / fot. policja.gov.pl 

W okresie od 28 października do 2 listopada br., na terenie powiatu tureckiego, trwała akcja "Znicz 2023". Okres ten, pod względem bezpieczeństwa na drogach, można uznać za udany. Dzięki zwiększonej obecności funkcjonariuszy na drogach, zwłaszcza w okolicach cmentarzy, udało się osiągnąć wymierne efekty.

Policjanci przez cały okres akcji prowadzili kontrole w rejonach cmentarzy, ale także na głównych trasach dojazdowych. Ich celem było zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego oraz utrzymanie płynności na głównych trasach komunikacyjnych.

reklama

Dzięki starannym działaniom, w ciągu 7 dni trwania akcji na terenie miasta i powiatu tureckiego zanotowano jedynie 12 kolizji drogowych, które nie wiązały się z obrażeniami cielesnymi. Warto podkreślić, że nie odnotowano żadnych wypadków drogowych. Podczas kontroli ujawniono 44 przypadki przekroczenia dozwolonej prędkości, w tym aż 23 dotyczyły przekroczenia prędkości w rejonach przejść dla pieszych.

Ponadto przeprowadzono 139 testów na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, co doprowadziło do zatrzymania dwóch kierujących, którzy prowadzili pojazdy mechaniczne w stanie nietrzeźwości. W trakcie działań zatrzymano również 2 prawa jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym oraz 4 dowody rejestracyjne, w tym 2 za niewłaściwy stan techniczny i 2 za brak badań technicznych.

Mimo zbliżającego się końca akcji, policjanci nadal apelują zarówno do kierowców, jak i pieszych, o zachowanie szczególnej ostrożności. Zwłaszcza w rejonach cmentarzy, gdzie ruch może być nadal intensywny, ważne jest zachowanie rozwagi i przestrzeganie przepisów drogowych, aby zapewnić bezpieczne Święto Zmarłych.

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22
reklama
Podobne artykuły
19-latek pędził przez Turkowice. Na trzy...

19-latek pędził przez Turkowice. Na trzy miesiące stracił prawo jazdy

3 list.
Bądź bezpieczny na drodze i cmentarzu!...

Bądź bezpieczny na drodze i cmentarzu! Policja apeluje o ostrożność!

31 paźd.
Policja gotowa na

Policja gotowa na "AKCJĘ ZNICZ 2023". Zmiany w organizacji ruchu na...

27 paźd.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama
reklama