wtorek 27 luty 2024

Gabrieli, Liwii, Leonarda

reklama

Jedna uroczyście włączona, druga przedłużona. OSP Głuchów i OSP Piekary w KSRG

Jedna uroczyście włączona, druga przedłużona. OSP Głuchów i OSP Piekary w KSRG - fot.: UG Kawęczyn
fot.: UG Kawęczyn 

Choć porozumienie w tej sprawie podpisano już na początku bieżącego roku, dopiero teraz jednostka OSP Głuchów została uroczyście włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. W uroczystości udział wzięła zastępczyni wójta gminy Kawęczyn, Elżbieta Tomczak.

Zadania KSRG skupiają się głównie na walce z pożarami i innymi klęskami żywiołowymi. W system włączone są wszystkie jednostki ratowniczo-gaśniczych Państwowej Straży Pożarnej oraz wytypowane Ochotnicze Straże Pożarne.
Włączenie poszczególnej jednostki OSP w struktury KSRG oznacza dla niej wielki prestiż. Wiąże się z większym udziałem jej druhów w akcjach ratowniczo-gaśniczych, ale także ze zwiększeniem finansowania. Pojawiają się także dodatkowe możliwości pozyskiwania nowoczesnego sprzętu, w tym i wozów bojowych. Żeby móc wejść do tego systemu konieczne jest jednak spełnienie wysokich wymagań, które dotyczą m.in. wyszkolenia strażaków, sprzętu i kadr. Dana jednostka jest włączana do systemu na okres pięciu lat. Po ich upływie kadencję trzeba przedłużyć.

reklama

A we wtorek, 19 grudnia, w świetlicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku podpisane zostało porozumienie właśnie w sprawie ponownego włączenia Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Piekarach do KSRG na kolejne 5 lat. Porozumienie, które jest kontynuacją tego z czerwca 2019 roku podpisali: Komendant Powiatowy PSP w Turku, st. bryg. Piotr Pietrucha, burmistrz Dobrej Tadeusz Gebler oraz druh prezes Roman Jałkiewicz.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarka Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22
reklama
Dodatkowe zdjęcia do artykułu
fot.: UG Kawęczyn2
fot.: UG Kawęczyn3
fot.: PSP w Turku/ kpt. Paweł Anastaziak4
Podobne artykuły
Pożar budynku gospodarczego w Dobrej. Z ogniem...

Pożar budynku gospodarczego w Dobrej. Z ogniem walczyło 7 zastępów...

15-04-2023
Powalone drzewa, kilkanaście interwencji i...

Powalone drzewa, kilkanaście interwencji i spalona turbina wiatrowa....

18-02-2023
Mróz pozwolił im ćwiczyć. Strażackie...

Mróz pozwolił im ćwiczyć. Strażackie praktyki na osadniku wodnym

14-02-2023

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama
reklama