poniedziałek 22 kwietnia 2024

Łukasza, Kai, Nastazji

reklama

Udaremniono nielegalne wyścigi na terenie Nadleśnictwa Turek. Zostali złapani dzięki dronom

Udaremniono nielegalne wyścigi na terenie Nadleśnictwa Turek. Zostali złapani dzięki dronom - Nielegalne wyścigi na terenie Nadleśnictwa Turek / fot. Nadleśnictwo Turek
Nielegalne wyścigi na terenie Nadleśnictwa Turek / fot. Nadleśnictwo Turek  

Jednym z najczęstszych problemów, z jakim spotykają się Strażnicy Leśni, jest nielegalny wjazd do lasów quadami i crossami. Temat ten z roku na rok narasta, szczególnie na terenie nadleśnictw położonych w bezpośrednim sąsiedztwie aglomeracji. Do takiego procederu dochodziło także w Nadleśnictwie Turek, gdzie strażnicy przy pomocy nowoczesnych technik udaremnili nielegalne wyścigi.

W ubiegłym roku ponad 80% wykroczeń, które odnotowano na terenie lasów w Wielkopolsce to właśnie nielegalne wjazdy do lasu. Zatrzymanie kierowców quadów i crossów w lesie to duże wyzwanie, ponieważ nierzadko takie osoby znają leśną topografię od podszewki. Do walki z tym nielegalnym procederem często wykorzystuje się kamery w lasach. Niestety fotopułapki nie zawsze są skuteczne, bo „normą” jest, że pojazdy nie posiadają tablic rejestracyjnych lub przed wjazdem do lasu są one zakrywane, co utrudnia ich identyfikację.

reklama

Poza stwarzaniem ryzyka dla innych osób odwiedzających lasy, hałasowaniem oraz rozjeżdżaniem leśnej roślinności quady i inne pojazdy stanowią olbrzymie zagrożenie pożarowe. Rozgrzane części maszyn, a nawet jedna iskra, która padnie na leśną ściółkę, może doprowadzić do pożaru.

Dzięki wykorzystaniu dronów zakupionych przez Straż Leśną udało się nie tak dawno ująć grupę osób, które regularnie wjeżdżały do turkowskich lasów quadami i crossami. Wykorzystując nowoczesny sprzęt strażnicy z Nadleśnictwa Turek ujęli 8 osób stważających jazdą quadami niebezpieczeństwo.

źródło: RDLP / fot. Nadleśnictwo Turek

Redakcja Turek.net.plFB

redakcja@turek.net.pl

787 77 74 72

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22
Dodatkowe zdjęcia do artykułu
Nielegalne wyścigi na terenie Nadleśnictwa Turek / fot. Nadleśnictwo Turek 2
Nielegalne wyścigi na terenie Nadleśnictwa Turek / fot. Nadleśnictwo Turek 3
Podobne artykuły
Pierwszy w tym roku pożar w lasach....

Pierwszy w tym roku pożar w lasach. Nadleśnictwo Turek apeluje o...

23 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama