poniedziałek 22 kwietnia 2024

Łukasza, Kai, Nastazji

reklama

Pierwszy w tym roku pożar w lasach. Nadleśnictwo Turek apeluje o ostrożność

Pierwszy w tym roku pożar w lasach. Nadleśnictwo Turek apeluje o ostrożność - Pożar w gminie Brudzew / Fot. P. Moszczyński
Pożar w gminie Brudzew / Fot. P. Moszczyński 

W lasach zaczął się najbardziej niebezpieczny pod względem zagrożenia pożarowego okres. Nadleśnictwo Turek  informuje o pierwszym w tym roku pożarze poszycia leśnego, który miał miejsce na terenie leśnictwa Brudzew. Nadleśnictwo Turek apeluje o ostrożność.

Pożar zauważyl pracownik Zakładu Usług Leśnych, który dalej przekazał Leśniczemu. Dzięki natychmiastowej reakcji Straży Pożarnej został on szybko ugaszony. Spłonęły 22 ary pokrywy gleby oraz niestety odnowienie dębowe. Nadleśnictwo ,co roku od połowy marca do października, jest postawione w stan gotowości przeciwpożarowej, w tym czasie leśnicy pełnią dyżury przeciwpożarowe, a w nadleśnictwie uruchomiony jest Punkt Alarmowo Dyspozycyjny, dzięki któremu utrzymywana jest sprawna komunikacja ze Strażą Pożarną.

reklama

Dodatkowo w Nadleśnictwie Turek funkcjonuje system rozpoznawania pożarów, który za pomocą kamer o wysokiej rozdzielczości, zamontowanych na dużej wysokości, pozwala sprawnie przeciwdziałać pożarom lasu i gasić je w zarodku. Jednak najważniejsze jest, aby ludzie postępowali ostrożnie i odpowiedzialnie.

Przypominamy, ustawa o lasach zakazuje używania ognia zarówno w lesie, jak i 100 metrów od jego granicy. Leśnicy proszą, aby szczególnie w okresie wczesnej wiosny przebywając w lesie i jego okolicy postępować rozważnie. Ogień jest niebezpieczny dla lasu i jego mieszkańców, szczególnie dla młodych zwierząt, drobnych ssaków, płazów, gadów czy owadów, które nie są w stanie uciec przed płomieniami.

Po raz kolejny Lasy Państwowe włączyły się w kampanię społeczną „Stop pożarom traw” prowadzoną przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej.

źródło: Nadleśnictwo Turek, fot. P. Moszczyński

Redakcja Turek.net.plFB

redakcja@turek.net.pl

787 77 74 72

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22
Dodatkowe zdjęcia do artykułu
Pożar w gminie Brudzew / Fot. P. Moszczyński2
Pożar w gminie Brudzew / Fot. P. Moszczyński3
Pożar w gminie Brudzew / Fot. P. Moszczyński4
Podobne artykuły
Ćwiczenia strażaków na Warence w gaszenia...

Ćwiczenia strażaków na Warence w gaszenia pożarów wewnętrznych

18 kw.
Cztery jednostki strażackie na ćwiczeniach w...

Cztery jednostki strażackie na ćwiczeniach w ciepłowni Getec

28 mrz.
Pożar kurnika w miejscowości Chylin. Spaleniu...

Pożar kurnika w miejscowości Chylin. Spaleniu uległo ok. 40%...

23 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama