poniedziałek 12 stycznia 2026

Bernarda, Czesławy, Grety

reklama

Ćwiczenia strażaków na Warence w gaszenia pożarów wewnętrznych

Ćwiczenia strażaków na Warence w gaszenia pożarów wewnętrznych
 
reklama

16 kwietnia  2024 r. na terenie byłego biurowca KWB „Adamów” w miejscowości Warenka  odbyło się szkolenie z zakresu gaszenia pożarów wewnętrznych dla funkcjonariuszy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej  w Turku.

Uczestnicy warsztatów mieli okazję do doskonalenia umiejętności praktycznych z zakresu m.in. technik operowania prądami gaśniczymi, prowadzenia i zabezpieczania linii gaśniczych, postępowania podczas otwierania drzwi w budynku objętym pożarem, współpracę w rocie i przemieszczanie się w pomieszczeniach zadymionych, zasady przeszukiwania pomieszczeń (np. z użyciem kamery termowizyjnej, z wykorzystaniem linii gaśniczej, bez linii gaśniczej z wykorzystaniem np. wielofunkcyjnej pętli ratowniczej i linki lub bez dodatkowych przyrządów), sposoby prowadzenia wentylacji taktycznej z wykorzystaniem wentylacji naturalnej i wymuszonej (np. z użyciem wentylatorów i kurtyny dymowej).

reklama

W trakcie trwania warsztatów zwracano uwagę na charakterystykę zagrożeń dla strażaków wynikających z pożaru, tj. przegrzanie, odwodnienie, toksyczność dymu, ograniczona widoczność itp.

Warsztaty poprowadzili instruktorzy z zakresu gaszenia pożarów wewnętrznych na co dzień pracujący w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Turku. Na potrzeby przeprowadzenia warsztatów skorzystano z zaplecza logistycznego, co znacznie usprawniło proces przeprowadzenia założeń do warsztatów.   

Na zakończenie ćwiczeń przeprowadzono instruktarz związany z BHS w zakresie profilaktyki antyrakowe związanej z bezpiecznym zdejmowaniem ubrania specjalnego.

źródło: PSP Turek

Redakcja Turek.net.plFB

redakcja@turek.net.pl

787 77 74 72

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22
Dodatkowe zdjęcia do artykułu
2
3
4
5
6
7
Podobne artykuły
Tragiczny pożar w Gajówce. Nie żyje 81-letni...

Tragiczny pożar w Gajówce. Nie żyje 81-letni mężczyzna

30-12-2025
Pożar cysterny na al. Jana Pawła II w Turku....

Pożar cysterny na al. Jana Pawła II w Turku. Kabina ciągnika...

29-12-2025
Powiat turecki po ataku śniegu. Masowe awarie...

Powiat turecki po ataku śniegu. Masowe awarie prądu i blisko 100...

27-11-2025
Nowy Ford Ranger trafił do strażaków z KP...

Nowy Ford Ranger trafił do strażaków z KP PSP w Turku. Zakup wsparły...

21-11-2025
Czujność policjantów z grupy SPEED...

Czujność policjantów z grupy SPEED zapobiegła tragedii na drodze....

07-11-2025
Wypadek podczas prac leśnych w Linne....

Wypadek podczas prac leśnych w Linne. Mężczyzna przygnieciony przez...

05-11-2025

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama