Dni Turku i Gminy Turek już za 3 dni!

czwartek 05 sierpnia 2021

Emila, Karoliny, Kary

13°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

Wybuch gazu pokiereszował dom

Wybuch gazu pokiereszował dom - Źródło: sxc.hu / Guillermo Focanti
Źródło: sxc.hu / Guillermo Focanti 

Do dramatycznego wydarzenia doszło w minioną sobotę w Malanowie. Sześć zastępów strażaków zmagało się z pożarem jednego z domów, wywołanym wcześniejszą eksplozją.

Jak informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej, do zdarzenia doszło w dniu 7 stycznia, ok. godz. 17:20. W położonym przy ul. Kaliskiej w Malanowie budynku mieszkalnym doszło do wybuchu gazu, który z kolei stał się zarzewiem pożaru. Po przybyciu służb ratunkowych okazało się, że wszystkie osoby same opuściły dom. Jedna z nich doznała poparzeń i została zabrana przez Pogotowie Ratunkowe. Pomocy wymagała również kolejna dwójka uczestników wydarzenia, która zasłabła.

reklama

W wyniku wybuchu jedna ze ścianek działowych domu została zniszczona, a inna przesunięta. Popękała również jedna ze ścian nośnych. W czasie ok. 3,5 godzinnej akcji strażacy ugasili pożar oraz min. usunęli z pomieszczenia dwie butle z gazem. Do domu został również odcięty dopływ prądu.

Wedle przypuszczeń przyczyną wydarzenia było rozszczelnienie reduktora lub przewodów doprowadzających gaz przy butli w kuchni. Najprawdopodobniej budynek - z racji naruszenia ściąn i stropu - nie będzie nadawał się do zamieszkania.

AW
Źródło: KP PSP w Turku /  KPP w Turku

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Turek: Zderzenie mitsubishi z hondą

Turek: Zderzenie mitsubishi z hondą

17-11-2016
Gm. Przykona: Alfą na cmentarz

Gm. Przykona: Alfą na cmentarz

28-03-2016
Wideo: Groźny wypadek na obwodnicy

Wideo: Groźny wypadek na obwodnicy

11-03-2016

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama