poniedziałek 23 września 2019

Bogusława, Liwiusza, Tekli

reklama
Wzorek

Świnie biegały po rondzie

Świnie biegały po rondzie - Źródło: KP PSP Turek
Źródło: KP PSP Turek 

Przewrócona naczepa, poranione i wystraszone tuczniki, uszkodzony słup oświetleniowy – to wszystko można było ujrzeć w piątkowe popołudnie przy Al.Jana Pawła II w Turku. Przyczyną tych dramatycznych scen była wywrotka samochodu ciężarowego, przewożącego trzodę chlewną.

Do tyleż niecodziennego, co dramatycznego zdarzenia doszło w dniu 17 lutego. Ok. godz. 16:30 na rondo ks. Jerzego Popiełuszki wjechał ciągnik siodłowy z naczepą, na którą załadowanych było ok. 200 tuczników. Ciężarówka zakończyła podroż w tym właśnie miejscu, gdyż pojazd wywrócił się na bok. Jak informuje KPP w Turku, przyczyną wypadku najprawdopodobniej było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

reklama

Przewrócenie się pojazdu było dopiero początkiem problemów, gdyż z naczepy wydostała się część przewożonych tuczników. Kierowcy w opanowaniu sytuacji pomogli min. strażacy z PSP Turek i OSP Turek. Wspólnymi siłami udało się przeładować trzodę na samochody zastępcze, a w czasie tych działań obecny był lekarz weterynarii. Miejsce zdarzenia zabezpieczali również funkcjonariusze Policji, a pracownicy Pogotowia Energetycznego zajęli się uszkodzonym słupem oświetleniowym.

Jak wykazało badanie, kierowca w momencie spowodowania kolizji drogowej był trzeźwy. Akcja  przy Al. Jana Pawła II trwała ok. 4 godzin. W wyniku wywrócenia się pojazdu padło 20 zwierząt.

AW
Źródło: KP PSP w Turku / KPP w Turku

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Brudzew: Kto ukradł DAF-a z naczepą?

Brudzew: Kto ukradł DAF-a z naczepą?

26-02-2018
Turek: Wjechała na rondo, spowodowała kolizję

Turek: Wjechała na rondo, spowodowała kolizję

26-02-2018
Wideo: Przewrócona Panda, rozbity Renault. Oto...

Wideo: Przewrócona Panda, rozbity Renault. Oto...

02-10-2017

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama