czwartek 23 września 2021

Bogusława, Liwiusza, Tekli

9°C słabe opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Są zarzuty dla urzędnika skarbówki

Są zarzuty dla urzędnika skarbówki - Źródło: sxc.hu / Marcin Rolicki
Źródło: sxc.hu / Marcin Rolicki 

Ponad 100 tysięcy złotych przywłaszczonych pieniędzy, 85 zarzutów korupcyjnych –  taki zacny "wynik" -  póki co - wypracował 45-latek, pracujący swego czasu w turkowskim Urzędzie Skarbowym . Choć sprawa jest jeszcze rozwojowa, tu już teraz zgodnie z kodeksem karnym mężczyźnie za popełnione przestępstwa grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Konińscy policjanci zespołu do walki z korupcją wydziału przestępstw gospodarczych w ciągu kilku ostatnich miesięcy poświęcili zbieraniu informacji dotyczących urzędnika, zajmującego się egzekucją skarbową w jednym z ościennych względem Konina powiatów. Mieszkańcy Turku i okolic wiedzą dobrze, iż sprawa dotyczy właśnie miejscowego Urzędu Skarbowego. 45-latek, wobec którego prowadzone są czynności, przywłaszczyć miał środki finansowe w kwocie liczącej co najmniej 114 000 zł. Te dane mogą jednak nie być ostatecznymi, gdyż jak informuje oficer do spraw prasowych KMP w Koninie - nadkom. Renata Purcel-Kalus, sprawa jest rozwojowa.

reklama

Policjantom znany jest już schemat działania urzędnika. Mężczyzna wzbogacił się wykorzystując osoby, które miały zaległości finansowe wobec Urzędu Skarbowego. Podczas podejmowania decyzji o wysokości kosztów egzekucyjnych dochodziło do przywłaszczenia. Pieniądze nie trafiały na konto US, a umiejętne zmiany w dokumentacji pozwalały na kamuflowanie przestępczego procederu. 45-latek dokonywał min. przelewów pomiędzy rachunkami urzędu, by regulować zobowiązania dłużników itp. Urzędnik był do tego stopnia zuchwały, że w zamian za usunięcie długów wykorzystywał pewne osoby, które np. podejmowały się wykonania prac remontowych w domu obrotnego pracownika „skarbówki”.

Na chwilę obecną mężczyźnie postawiono 85 zarzutów przekroczenia uprawnień i przywłaszczenia mienia na rzecz skarbu państwa. Wobec byłego urzędnika Prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru i poręczenia majątkowego na kwotę 50 tysięcy złotych. Zajęto także dwa auta podejrzanego.

AW
Źródło: KMP w Koninie

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

46-latek wiózł skradziony łup i wpadł w ręce...

46-latek wiózł skradziony łup i wpadł w ręce...

12-11-2014
60-letni złodziej zapłaci mandat

60-letni złodziej zapłaci mandat

27-10-2014
Okradli łódź, powodując 14 000 zł strat

Okradli łódź, powodując 14 000 zł strat

07-10-2014

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama