piątek 14 sierpnia 2020

Alfreda, Maksymiliana, Selmy

reklama

Dała „wnuczkowi” 25 tys. zł

Dała „wnuczkowi” 25 tys. zł - Źródło: sxc.hu / Marcin Krawczyk
Źródło: sxc.hu / Marcin Krawczyk 

W ubiegłym tygodniu na terenie Turku dokonano oszustwa, w wyniku którego dużą ilość pieniędzy straciła pewna emerytka. Kobieta była przekonana, że pomaga wnukowi uniknąć konsekwencji wypadku samochodowego.

Do zdarzenia doszło w dniu 25 czerwca. Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Turku, do starszej osoby pomiędzy godz. 10:00 a 11:00 zadzwonił mężczyzna, która podawał się za jej wnuka. W trakcie rozmowy rzekomy krewny poprosił o szybką pożyczkę. Prośbę swą motywował faktem zdarzenia losowego. "Wnuczek" miał rzekomo uczestniczyć w wypadku, a teraz stanął przed koniecznością zapłacenia osobom poszkodowanym w celu uniknięcia konsekwencji. Sam oczywiście nie mógł pojawić się u babci, ale po pieniądze miał ktoś przyjechać.

reklama

Niestety plan oszusta zadziałał. Pod blokiem pojawiła się przysłana osoba, której Turkowianka przekazała pieniądze. Kobieta zorientowała się, że została oszukana dopiero po fakcie, a strata jest bardzo dotkliwa, gdyż babcia poratowała wnuczka-oszusta kwotą 25 tysięcy złotych.

AW
Źródło: KPP w Turku
 

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Turek: Kolejne próby oszustw metodą

Turek: Kolejne próby oszustw metodą "na policjanta"

07-06-2018
Zwyzywał żonę i zranił ją nożem

Zwyzywał żonę i zranił ją nożem

21-05-2015
Policja przestrzega przed

Policja przestrzega przed "wnuczkami"

20-08-2013

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama