czwartek 29 września 2022

Michaliny, Michała, Rafała

11°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

206-tką w barierkę na A2

206-tką w barierkę na A2 - Źródło: sxc.hu / Bjarne Henning Kvaale
Źródło: sxc.hu / Bjarne Henning Kvaale 

Teoretycznie polskie autostrady – choć nie są doskonałe – dają warunki umożliwiające względnie bezpieczną i bezkolizyjną jazdę. To jednak tylko teoria, gdyż np. w dniu 9 września na A2 — na wysokości Beznazwy — osoba kierująca osobowym peugeotem wjechała w barierę ochronną.

Do zdarzenia doszło – mówiąc precyzyjnie – na 272 kilometrze autostrady, około godz. 16:20. Jak informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Turku, przejeżdżający tamtędy peugeot 206 zjechał na pobocze i uderzył w barierę, odgradzającą pasy ruchu. W chwili przybycia służb na miejsce, uszkodzone auto stało w poprzek dwóch pasów jezdni, a np. w odległości ok. 70 metrów od samochodu znajdował się jego akumulator.

reklama

Uczestnicy kolizji dali radę opuścić auto, a następnie trafili pod opiekę przybyłych na A2 służb medycznych. Na szczęście okazało się, że nikt nie wymagał przewiezienia do szpitala, więc osoby podróżujące peugeotem pozostały na miejscu kolizji. To odpowiednio zabezpieczono, a strażacy zajęli się m.in. zneutralizowaniem rozlanego oleju itp.

AW
Źródło: KP PSP w Turku

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Rozmawiali o egzaminie. Odprawa z naczelnikami...

Rozmawiali o egzaminie. Odprawa z naczelnikami OSP w...

z dzisiaj
Bądź bezpieczny! Noś odblaski! Akcja policji,...

Bądź bezpieczny! Noś odblaski! Akcja policji, straży...

z wczoraj
Trzech nowych strażaków w Państwowej Straży...

Trzech nowych strażaków w Państwowej Straży Pożarnej...

21 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama