piątek 14 sierpnia 2020

Alfreda, Maksymiliana, Selmy

reklama

Oszukał emeryta na 32 tysiące

Oszukał emeryta na 32 tysiące - Źródło: sxc.hu / marcin krawczyk
Źródło: sxc.hu / marcin krawczyk 

W czwartek obietnica załatwienia pracy skończyła się z finansowego punktu widzenia dramatycznie dla pewnego 73-latka z Wymysłowa. W czasie „maratonu” po turkowskich bankach z obcym mężczyzną, pokrzywdzony nabawił się potężnego zadłużenia.

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Turku, pewien 73-latek został zaczepiony przez oszusta na jednej z tuliszkowskich ulic. Emerytowi zaproponowano pracę stróża terenu hurtowni spożywczej na pół etatu, za którą miał pobierać pensję w kwocie 1100 złotych. Zagadnięty zgodził się, a kolejnym krokiem było załatwienie formalności w Turku. Dwaj mężczyźni – oszust i przyszły poszkodowany – udali się najpierw do firmy ubezpieczeniowej. Rzecz jasna to naciągacz zajął się wszystkim, starszy mężczyzna jedynie przekazał mu dokument tożsamości oraz papiery świadczące o pobieraniu emerytury.

reklama

W dalszej kolejności panowie udali się do banku, gdyż - jak pokrętnie tłumaczył oszust - firma ubezpieczeniowa przekazać miała w związku faktem zatrudnienia 73-latka pewną sumę pieniędzy. Oczywiście i w tym miejscu formalności wziął na siebie tajemniczy „pracodawca” i faktycznie opuścił je z 22 tysiącami złotych. Nie był to jednak koniec jego planu. Oszust wyjaśnił emerytowi, że ubezpieczyciel nie mógł na jedno konto przelać wszystkich pieniędzy, więc konieczna jest wizyta w innym banku. Z kolejnej placówki panowie wyszli z 9 tysiącami złotych.

Gdy „tournee” po bankach zostało zakończone, panowie wrócili do siedziby firmy ubezpieczeniowej, aby odebrać polisę. Tam oszust wytłumaczył mieszkańcowi Wymysłowa, że dokument ów będzie gotowy dopiero za 2-3 godziny, więc lepiej go odebrać innego dnia. Tym samym 73-latek wrócił do domu z przekazaną mu na poczet najbliższej wypłaty kwotą 500zł i o czwartkowych wydarzeniach opowiedział synowej, a cała historia wzbudziła w rodzinie najgorsze podejrzenia.

Oszukany wraz z synem i jego żoną odwiedził ponownie banki, do których zawitał z poznanym na ulicy mężczyzną. Jak się okazało, naiwność oszukanego sprawiła, że z wykorzystaniem jego danych zawarto umowy kredytowe na kwotę blisko 32.000 złotych.

reklama

AW
Źródło: www.turek.policja.gov.pl

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Turek: Kolejne próby oszustw metodą

Turek: Kolejne próby oszustw metodą "na policjanta"

07-06-2018
Groził matce śmiercią

Groził matce śmiercią

16-10-2013
Synalek urządził demolkę na Matejki

Synalek urządził demolkę na Matejki

09-10-2013

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama