czwartek 23 września 2021

Bogusława, Liwiusza, Tekli

17°C słabe opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Śmierć łosia w Małoszynie

Śmierć łosia w Małoszynie - Źródło: sxc.hu / Ann- Kathrin Rehse
Źródło: sxc.hu / Ann- Kathrin Rehse 

W środę na trasie Turek-Władysławów doszło do drastycznego zdarzenia drogowego z udziałem kierowcy auta osobowego i wspomnianego, potężnego zwierzęcia. Łoś zginął na miejscu.

O ile buszowanie człowieka po lesie kończy się przeważnie co najwyżej nazbieraniem grzybów czy jagód, pojawienie się zwierzęcia w przestrzeniach „zarezerwowanych” dla ludzi często miewa drastyczny finał. Mniej więcej miesiąc temu w Koninie spore zamieszanie wywołała „wizyta” łosia, który błąkał się po ulicach, by ostatecznie przeskoczyć przez płot jednej z posesji i utkwić między ogrodzeniem a ścianą budynku. Po kilkugodzinnym zamieszaniu okazało się, że „gościa” rodem z lasu z powodu otwartego złamania nogi trzeba uśpić, choć ostatecznie nawet do tego nie doszło - zwierzak padł podczas transportu. Nieco krótsza, choć nie mniej dramatyczna jest historia łosia, która rozegrała się na drodze Turek-Władysławów w dniu 7 listopada.

reklama

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Turku, zwierzę nagle wtargnęło na jezdnię, wprost pod koła samochodu osobowego. Mężczyzna prowadzący Forda Mondeo nie uniknął zderzenia z łosiem. Ten padł na miejscu, z kolei kierowca pokiereszował auto, ale na szczęście nie doznał groźnych obrażeń. W Małoszynie pojawili się policjanci, którzy przeprowadzili standardowe czynności na miejscu kolizji, a o śmierci zwierzęcia powiadomiony został zarządca drogi, który musiał uprzątnąć zwłoki martwego łosia.

AW
Źródło: KPP w Turku

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Grzmotnęli się na Kolskiej Szosie

Grzmotnęli się na Kolskiej Szosie

02-04-2016
Dzisiejsze wzmożone działania kontrolne Policji

Dzisiejsze wzmożone działania kontrolne Policji

21-01-2016
Wideo: Zderzenie dwóch aut osobowych przy SP1

Wideo: Zderzenie dwóch aut osobowych przy SP1

17-12-2015

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama