piątek 07 sierpnia 2020

Donaty, Olechny, Kajetana

reklama

Rusza reorganizacja KPP w Turku

Rusza reorganizacja KPP w Turku - Źródło: www.turek.policja.gov.pl
Źródło: www.turek.policja.gov.pl 

Proces reorganizacji w Policji trwa już od kilku lat. Zmiany przynoszą oczekiwane efekty – więcej policjantów na ulicach, a mniej za biurkami. Aby kontynuować to założenie, Policja pracuje nad reorganizacją funkcjonowania posterunków.

Część z nich zostanie połączona w komisariaty, a cześć przeniesiona do komend powiatowych. Założenie jest takie, by na bazie oczekiwań społecznych, zapewnić całodobową służbę patrolową w miejscach, gdzie do tej pory funkcjonował posterunek i skrócić czas dotarcia na zgłaszaną interwencję. Więcej mobilnych patroli w terenie to poprawa bezpieczeństwa mieszkańców.

reklama

Większa liczba zmotoryzowanych, całodobowych patroli na ulicach, mniej policjantów pracujących za biurkiem, szybsza reakcja na zgłoszenia obywateli, jeszcze sprawniej przeprowadzane akcje, równomierne rozłożenie pracy między funkcjonariuszy – to efekty, których można się spodziewać dzięki wprowadzeniu zmian organizacyjnych w Policji. Ideą przyświecającą zmianom jest to, by służyły one poprawie bezpieczeństwa, a nie jego pogorszeniu. Kierować się przy tym trzeba opinią społeczną, która jest dla Policji niezwykle istotna.

Od 15 listopada rusza również reorganizacja w Turkowskiej Komendzie. Zmiany przewidziane są nie tylko w strukturach samej komendy, ale także we wszystkich gminach. W miejsce siedmiu posterunków powstaną dwa komisariaty – w Tuliszkowie i Dobrej. W każdej gminie funkcjonować też będą zespoły prewencji, których policjanci przez całą dobę będą do dyspozycji mieszkańców.

Źródło: KPP w Turku / www.turek.policja.gov.pl

reklama

Szczegółowe informacje, dotyczące nowej struktury Komendy Powiatowej Policji w Turku i powstania Zespołów Prewencji na terenie powiatu tureckiego prezentujemy w tekście "Poznaj swojego dzielnicowego".‹

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Huknął motocyklem w golfa. Lekarze walczą o...

Huknął motocyklem w golfa. Lekarze walczą o życie...

27-05-2013
Pijana 17-latka śmigała skuterem

Pijana 17-latka śmigała skuterem

08-05-2013
Pili, prowadzili, kłopotów sobie narobili

Pili, prowadzili, kłopotów sobie narobili

08-05-2013

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama