wtorek 23 lipca 2024

Sławy, Sławosza, Żelisławy

reklama

Gasili dom pięcioosobowej rodziny

Gasili dom pięcioosobowej rodziny - Źródło: sxc.hu / Jewell Snell
Źródło: sxc.hu / Jewell Snell 

W środowy poranek w Janiszewie (gm. Brudzew) 7 zastępów strażaków ratowało płonący budynek mieszkalny. Póki co nie wiadomo, czy żyjąca w nim do tej pory rodzina będzie mogła jeszcze tam mieszkać.

Jak informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Turku, ogień pojawił się w nieruchomości o charakterze mieszkalno-gospodarczym. Pożar powstał na strychu domu, gdzie na części jego powierzchni składowana była słoma. Zamieszkujący owe domostwo kobieta i jej czwórka dzieci zdążyli się ewakuować z płonącego budynku, którego gaszeniem wkrótce potem zajęło się 7 zastępów strażaków.

reklama

Meble i rozmaite mienie, które udało się uratować, zabezpieczono foliami, ulokowano w remizie OSP itp. Schronienia poszkodowanym osobom udzieliła mieszkająca nieopodal rodzina, a na miejscu pojawiły się także władze gminy Brudzew, ponieważ Urząd Gminy także udzieli pomocy kobiecie i dzieciom.

To czy budynek w ogóle będzie nadawał się jeszcze do zamieszania okaże się najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu, gdy przeprowadzone zostaną stosowne oględziny.

AW
Źródło: KP PSP w Turku

Akadiusz Wszędybył dla Turek.net.pl
Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22
Podobne artykuły
Makabryczne odkrycie w fosie tuliszkowskiego...

Makabryczne odkrycie w fosie tuliszkowskiego parku. Policjanci ustalili...

19-08-2023

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama