czwartek 06 sierpnia 2020

Jakuba, Sławy, Wincentego

reklama

Gasili dom pięcioosobowej rodziny

Gasili dom pięcioosobowej rodziny - Źródło: sxc.hu / Jewell Snell
Źródło: sxc.hu / Jewell Snell 

W środowy poranek w Janiszewie (gm. Brudzew) 7 zastępów strażaków ratowało płonący budynek mieszkalny. Póki co nie wiadomo, czy żyjąca w nim do tej pory rodzina będzie mogła jeszcze tam mieszkać.

Jak informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Turku, ogień pojawił się w nieruchomości o charakterze mieszkalno-gospodarczym. Pożar powstał na strychu domu, gdzie na części jego powierzchni składowana była słoma. Zamieszkujący owe domostwo kobieta i jej czwórka dzieci zdążyli się ewakuować z płonącego budynku, którego gaszeniem wkrótce potem zajęło się 7 zastępów strażaków.

reklama

Meble i rozmaite mienie, które udało się uratować, zabezpieczono foliami, ulokowano w remizie OSP itp. Schronienia poszkodowanym osobom udzieliła mieszkająca nieopodal rodzina, a na miejscu pojawiły się także władze gminy Brudzew, ponieważ Urząd Gminy także udzieli pomocy kobiecie i dzieciom.

To czy budynek w ogóle będzie nadawał się jeszcze do zamieszania okaże się najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu, gdy przeprowadzone zostaną stosowne oględziny.

AW
Źródło: KP PSP w Turku

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Miał 2 promile, skuterem póki co nie pojeździ

Miał 2 promile, skuterem póki co nie pojeździ

02-12-2015
Nie stanął na STOP-ie i zderzył się z Passatem

Nie stanął na STOP-ie i zderzył się z Passatem

11-08-2015
Schlał się i jeździł maluchem

Schlał się i jeździł maluchem

26-09-2014

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama