Policyjne interwencje 1-4 kwietnia

- 1 kwietnia o godz. 2130 w Turku, na ul. Dąbrowskiego, 32-letni mieszkaniec Turku uderzając w twarz 30-letniego mieszkańca Turku przewrócił go na ziemię, a następnie z kieszeni kurtki zabrał mu telefon komórkowy o wartości 120zł. Pokrzywdzony znajdował się w stanie nietrzeźwości – 2,24‰ alkoholu w wydychanym powietrzu. Sprawca w dniu następnym o godz. 715 został zatrzymany. W chwili zatrzymania znajdował się w stanie nietrzeźwości – 0,84‰.
- 2 kwietnia o godz. 1230 do KPP w Turku zgłosiła się kobieta, która zawiadomiła, że na polach uprawnych w okolicy miejscowości Obrzębin Gm. Turek, ujawniła leżące zwłoki mężczyzny. Jak ustalili policjanci był to 19-letni mieszkaniec Gm. Turek.
- 2 kwietnia o godz. 1855 w miejscowości Tokary Gm. Kawęczyn zatrzymany został 28-letni mieszkaniec tej gminy, który kierował samochodem Ford Fiesta znajdując się w stanie nietrzeźwości – 0,27 mg/dm3 (około 0,56‰) alkoholu w wydychanym powietrzu.
- 2 kwietnia od godz. 1600 do 3 kwietnia do godz. 545 w Turku, na ul. Kolska Szosa z terenu placu Zarządu Dróg Powiatowych skradziona została zaparkowana tam koparko-ładowarka Katapilar o wartości 225.700,00zł będąca własnością jednego z zakładów usługowych z terenu Gm.Przykona.
- 2 kwietnia o godz. 100 w Turku, na ul. Mickiewicza w kawiarni, 25-letni mieszkaniec Turku groził pobiciem i zabiciem 30-letniemu mieszkańcowi Turku – policjantowi Komendy Powiatowej Policji w Turku. Z uwagi na fakt, iż wobec sprawcy wielokrotnie podejmowane były interwencje policyjne w związku z naruszeniem prawa groźby te wzbudziły u zgłaszającego obawę spełnienia.
- 3 kwietnia o godz. 1530 do KP w Turku zgłosił się 55-letni mieszkaniec Turku, który zawiadomił, że w okresie od 31 marca do 1 kwietnia, na ul. Mickiewicza, z terenu jego nowobudowanego domu jednorodzinnego skradziono różnego rodzaju przewody elektryczne o łącznej wartości 500zł. W toku podjętych czynności ustalono, że sprawcą przestępstwa jest 34-letni mieszkaniec Turku.
- 3 kwietnia o godz. 900 w Turku, na ul. Kościuszki, 30-letni mieszkaniec Turku będąc w stanie nietrzeźwości – 1,05‰ alkoholu w wydychanym powietrzu, groził pobiciem i zabiciem, a następnie uderzył w twarz 34-letniego mieszkańca Turku, który również znajdował się w stanie nietrzeźwości – 0,52‰.
- 1 kwietnia w godz. 1800-1900 w Turku, na ul. Szerokiej, 34-letni mieszkaniec Turku, znajdując się w stanie nietrzeźwości – 2,23‰ alkoholu w wydychanym powietrzu, został pobity przez 4 mężczyzn. Sprawcy doprowadzili pokrzywdzonego w pobliże swojego samochodu, a następnie został uderzony pięścią przez jednego z nich w twarz co spowodowało, ze przewrócił się na ziemię, kiedy się podniósł dwaj kolejni sprawcy zadawali mu pięściami ciosy w twarz, gdy się przewrócił sprawcy bili go nadal. Pokrzywdzony doznał obrażeń twarzy i prawej dłoni. W związku z tym w dniu 3 kwietnia o godz. 1545 osobiście zgłosił się do KPP w Turku aby zawiadomić o zaistniałym zdarzeniu. Aktualnie policjanci ustalili tożsamość dwóch z czterech sprawców.
- 4 kwietnia o godz. 045 w Turku, na ul. Armii Krajowej, zatrzymany został 27-letni mieszkaniec Gm. Turek, który kierował samochodem Renault 19, znajdując się w stanie nietrzeźwości – 2,35‰ alkoholu w wydychanym powietrzu.
źródło: www.turek.policja.gov.pl
