poniedziałek 22 kwietnia 2024

Łukasza, Kai, Nastazji

reklama

Huknął motocyklem w golfa. Lekarze walczą o życie 21-latka

Huknął motocyklem w golfa. Lekarze walczą o życie 21-latka
 

W niedzielę przy władysławowskim rynku miało miejsce dramatyczne, drogowe zajście. Doszło tam do zderzenia motocykla i samochodu osobowego. Kierowca jednośladu z licznymi i poważnymi obrażeniami ciała został przetransportowany do łódzkiego szpitala.

Wypadek nastąpił około godz. 12:40. We Władysławowie – na skrzyżowaniu ulic Rynek i Senatorskiej – przecięły się drogi kierowców volkswagena golfa i motocykla marki Honda CBR 600. Do zderzenia auta z jednośladem doszło, gdy kierowca samochodu – 21-letni mieszkaniec Kun – wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, wykonywał manewr skrętu w lewo na drogę z pierwszeństwem przejazdu.

reklama

Motocyklista z licznymi zewnętrznymi i wewnętrznymi obrażeniami ciała (złamania kończyn, uraz głowy itp.) trafił do szpitala w Łodzi, gdzie przetransportowany został śmigłowcem. Na miejscu wypadku oprócz policjantów i ratowników medycznych pojawili się także strażacy PSP w Turku i OSP we Władysławowie, którzy udzielili kierowcy jednośladu pomocy przedmedycznej, odłączyli instalację gazową w golfie, zabezpieczyli miejsce zdarzenia i teren boiska, na którym miał wylądować śmigłowiec.

W wyniku zdarzenia nie ucierpiał kierowca samochodu, ani pasażerowie pojazdu – 3-letnie dziecko oraz 22-letnia mieszkanka Władysławowa. Sprawa przyczyn kolizji jest wciąż badana, gdyż jak informuje KPP w Turku, należy ustalić, czy aby do wypadku oprócz niezachowania należytej ostrożności przez kierowcę auta nie doprowadziła także nadmierna prędkość motocyklisty itp.

AW
Źródło: KPP w Turku, KP PSP w Turku
Fot. KP PSP w Turku

Marcin Derucki dla Turek.net.pl
Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22
Dodatkowe zdjęcia do artykułu
2
3
4
5
Podobne artykuły
Poznaj i zagłosuj na swojego dzielnicowego:...

Poznaj i zagłosuj na swojego dzielnicowego: st. asp. Patryk Piaskowski

17 kw.
Pożar kurnika w miejscowości Chylin. Spaleniu...

Pożar kurnika w miejscowości Chylin. Spaleniu uległo ok. 40%...

23 mrz.
Najsłynniejszy podnośnik w Polsce w akcji!...

Najsłynniejszy podnośnik w Polsce w akcji! OSP Władysławów na...

26 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama