wtorek 04 sierpnia 2020

Dominiki, Dominika, Protazego

reklama

Malanów: Młodzi wokaliści śpiewali na wesoła nutę

Malanów: Młodzi wokaliści śpiewali na wesoła nutę
 

W minioną niedzielę najbardziej rozśpiewanym miejscem w naszym powiecie był Malanów, a to za sprawą odbywającego się tam VII Gminnego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Na wesołą nutę”. Dzień 20 października najmilej wspominać będą dwie malanowskie gimnazjalistki: Weronika Krawczyk – laureatka Grand Prix imprezy i Agnieszka Dopieralska – zdobywczyni Nagrody Publiczności.

Wydarzenie gościła Świetlica Wiejska w Malanowie. Przegląd adresowany był do do uczniów szkół podstawowych i gimnazjum z terenu gminy Malanów. Występy w ramach tej muzycznej rywalizacji oceniała publiczność, jak również Jury, w skład którego weszły trzy panie: Marta Tomczyk-Groblica, Marzena Świderska oraz Anna Leszczyńska.

reklama

Jak się okazało, strategia wokalistów była dość różnorodna. Jedni w swych występach nawiązywali do aktualnie panującej za oknem aury, np. sięgając po piosenkę "Deszczowa Piosenka", inni z kolei stanowczo odpędzali atmosferę chandry i słoty, śpiewając takie przeboje, jak "Jesienna dyskoteka". Osoby zebrane w malanowskiej świetlicy mogły wysłuchać ponadto takich przebojów, jak chociażby „Dłoń” z repertuaru Natalii Kukulskiej, „Życie jak poemat” grupy Carpe Diem czy „Odkryjemy miłość nieznaną” Alicji Majewskiej. Gdy Jury udało się na naradę, czas publiczności umiliły występy zespołu Akord oraz uczniów  SP w Kunach.

Choć festiwal piosenki to dla dzieci i młodzieży głównie dobra zabawa oraz zdobywanie scenicznych szlifów, to jednak impreza rządziła się swoimi prawami, które zakładały wyłonienie zwycięzców. Wśród uczestników w wieku do 10 lat najlepszymi okazali się odpowiednio Barbara Maleta (SP w Kotwasicach), Maja Grzelka (SP w Malanowie) i Eliza Płóciennik (SP w Miłaczewie), w kategorii 11-13 lat triumfowali Nikola Kulawiecka (SP w Miłaczewie), Filip Walczak (SP w Malanowie) i Jakub Białas (SP w Malanowie), a w przypadku gimnazjalistów I miejsce swym występem wywalczyła Agnieszka Dopieralska, a tuż za nią na lokatach nr II i III znalazły się Katarzyna Antczak  i Kinga Augustyniak. Grand Prix festiwalu powędrowało do Weroniki Krawczyk, z kolei z największego uznania w oczach publiczności cieszyć się mogła Agnieszka Dopieralska.

VI Gminny Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Na wesołą nutę" odbył się dzięki Centrum Kultury i Sztuki w Malanowie.

reklama

AW

Podobne artykuły

Malanów: Zaśpiewali

Malanów: Zaśpiewali "Na wesołą nutę". Kasia, Maja,...

26-10-2017
Malanów: Stwórz logo Centrum Kultury i...

Malanów: Stwórz logo Centrum Kultury i Biblioteki...

17-11-2016
Malanów: Znów zaśpiewali

Malanów: Znów zaśpiewali "Na wesołą nutę". Nucą już...

25-10-2016

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama