środa 12 sierpnia 2020

Hilarii, Juliana, Lecha

reklama

Trzeba uśpić zawadzające psy, bo są za drogie?

Trzeba uśpić zawadzające psy, bo są za drogie?
 

W czwartek 13 marca odbyła się XLVI sesja Rady Gminy Turek, podczas której wrogiem wszystkich miłośników zwierząt natychmiastowo został Lucjan Filipiak. Krewki samorządowiec powiedział głośno to, co niejeden mieszkaniec podturkowskich wiosek myśli czyli zasugerował, iż część psów w schronisku powinna być uśpiona, gdyż ich utrzymanie pochłania potężne pieniądze, które można przecież wydatkować na inne potrzeby.

Podczas czwartkowej sesji radni mieli przegłosować projekt uchwały w sprawie przyjęcia Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Turek w 2014 roku, którego celami są: zapewnienie opieki tym zwierzętom, zapobieganie ich bezdomności oraz zmniejszanie populacji bezdomnych zwierząt. W kilkustronicowym dokumencie znalazł się zapis mówiący, że na realizację Programu na rok 2014 zaplanowano kwotę 100 000 zł w zakresie dotyczącym zwierząt domowych. Kwota ta przeznaczona będzie w szczególności na zadania realizowane przez schronisko dla zwierząt, opiekę nad wolno żyjącymi kotami oraz zapewnienie całodobowej opieki weterynaryjnej w przypadku zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt.

reklama

Wizja wydania 100 000 zł podziałała na radnego Lucjana Filipiaka jak płachta na byka. Samorządowiec nie przebierał w słowach wskazując, że trzeba się wreszcie zainteresować kwotami pieniędzy, które gmina wydaje na bezdomne psy i koty. – Jeżeli ja mam ponad 70 lat to mogę umierać – mówił Lucjan Filipiak wskazując, że i w schronisku nie brakuje psów, które ”tylko zastąpiają” i należałoby rozważyć ich uśpienie. Radny chcąc poprzeć swój pomysł dodał, iż nawet „człowieka się usypia”, mając chyba na myśli np. holenderskie prawo. – Jest 100 000 zł, a potem może będzie 120 000, 140 000, a potem może 200 000 zł i nam braknie naprawdę – apelował radny Lucjan Filipiak szokując część obecnych w sali obrad osób swym brakiem poprawności politycznej.

Wspomniany projekt uchwały został rzecz jasna przyjęty w drodze głosowania. Przy okazji przewodniczący Edward Kończak zasygnalizował, iż słowa wypowiedziane przez Lucjana Filipiaka są jego osobistym stanowiskiem i w żaden sposób nie można ich łączyć ze stanowiskiem Rady Gminy w tej kwestii.

AW

Podobne artykuły

Uczniowie SP1 pomagają psiakom i kociakom!

Uczniowie SP1 pomagają psiakom i kociakom!

14 lt.
Dobra adopcja. Przygarnij psiaka z Dobrej

Dobra adopcja. Przygarnij psiaka z Dobrej

28-03-2019
Mariantów: Zaginęły psy. Poszukiwania trwają

Mariantów: Zaginęły psy. Poszukiwania trwają

26-09-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama