niedziela 09 sierpnia 2020

Klary, Romana, Rozyny

reklama

Tylko PiS ratunkiem dla szarego człowieka

Tylko PiS ratunkiem dla szarego człowieka
 

W niedzielę 16 marca w strażnicy OSP w Tuliszkowie odbyło się spotkanie otwarte z wiceprezesem PiS, posłem Mariuszem Kamińskim. Osoby przekonane o tym, że Prawo i Sprawiedliwość jest jedynym ratunkiem dla Polski  lub jedynie ciekawe programu wyborczego tejże partii  miały okazję ujrzeć w niedzielne popołudnie także m.in. posłów PiS z naszego okręgu wyborczego: Adama Hofmana, Witolda Czarneckiego i Zbigniew Dolatę.

Wszystkich przybyłych do tuliszkowskiej sali OSP powitali Ryszard Bartosik oraz poseł Adam Hofman, zapowiadając głównego gościa spotkania jako człowieka, który – jak wskazał Hofman – wydał walkę patologiom III RP, za co jest dziś szykanowany. Mariusz Kamiński w swym wystąpieniu opowiadał o programie Prawa i Sprawiedliwości, który ma uczynić Polskę lepszą. W jaki sposób? Jak wskazał Kamiński, jest to program zakładający realne zmiany, nie tyle rewolucyjny, co spokojnie przemyślany. Program który należy zrealizować mimo tego, że przeciwko PiS w mediach prowadzona jest czarna propaganda, poprzez serwowanie karykaturalnego przekazu pełnego kpin.

reklama

Uczestnicy niedzielnego spotkania usłyszeli, iż priorytetem jest zadbanie o sferę życia społecznego, np. poprzez walkę z bezrobociem. Zdaniem posła Mariusza Kamińskiego nie można winy za stan rzeczy upatrywać jedynie w ogólnoświatowym kryzysie, ale trzeba szukać realnych rozwiązań. Polityk informował, iż Prawo i Sprawiedliwość dąży m.in. do opodatkowania banków, a także ukrócenia tolerowania tego, że wielkie sieci marketów są w Polsce opodatkowane nieefektywnie. Umiejętnie trzeba wydawać też unijne pieniądze, ot chociażby na rozwój polskiego przemysłu. Wiceprezes PiS postulował również konieczność zreformowania wymiaru sprawiedliwości, gdyż – jak mówił Kamiński – nie może być tak, że dziś prokuratorzy robią co im się podoba, śledztwa są umarzane, a nikt za to nie odpowiada. PiS chce także zmian w szkolnictwie (mniejsza liczba zatwierdzonych podręczników, których zakup będzie na dodatek dotowany) i służbie zdrowia. Mariusz Kamiński mówił o tym, że logicznym działaniem byłaby likwidacja NFZ i przekazywanie pieniędzy wojewodom, którzy rozdysponowywaliby je pomiędzy placówki medyczne.

W trakcie niedzielnego wydarzenia głos zabrał również Adam Rogacki. Poseł namawiał do udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego mówiąc o tym, że udanie się do urn i głosowanie na PiS to sprzeciw wobec polityce PO, na którą składają się takie pomysły, jak wysyłanie 6-latków do szkół, wydłużanie wieku emerytalnego itd.

W dalszej części spotkania głos zabrały osoby z publiczności. Zebrani chwalili PiS za postawę patriotyczną, walkę ze złodziejami i oszustami oraz postulowanie konieczności powrotu do 8-letniego nauczania w szkołach podstawowych i likwidacji gimnazjów, ale nie zabrakło też głosu krytyki. Politycy Prawa i Sprawiedliwości usłyszeli, że ich turkowskie biuro przez większość czasu jest najzwyczajniej w świecie zamknięte, a przecież mogłyby odbywać się w nim np. dyżury prawnika udzielającego porad.

reklama

AW

Podobne artykuły

Wiceminister Szymon Szynkowski vel Sęk z wizytą...

Wiceminister Szymon Szynkowski vel Sęk z wizytą w Turku

6 lip.
Listy do redakcji: Pamiętajmy i rozliczajmy PiS...

Listy do redakcji: Pamiętajmy i rozliczajmy PiS za...

16 czerw.
Nowy kardiomonitor trafił do szpitala. Zakup...

Nowy kardiomonitor trafił do szpitala. Zakup...

27 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama