Dni Turku i Gminy Turek już za 3 dni!

czwartek 05 sierpnia 2021

Emila, Karoliny, Kary

13°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

Tuliszków wyda 70 000 zł na zwierzaki

Tuliszków wyda 70 000 zł na zwierzaki - foto: sxc.hu / pitrih
foto: sxc.hu / pitrih 

W dniu 14 marca odbyła się XXXII sesja Rady Miejskiej Tuliszkowa. W jej trakcie radni zaakceptowali projekt uchwały w sprawie przyjęcia programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobieganiu bezdomności zwierząt na 2014r.

Program realizowany będzie ze środków Gminy i Miasta Tuliszków zapisanych w budżecie na rok 2014 w wysokości 70 000 zł, zgodnie z przedstawionymi fakturami przez PGKiM w Turku. Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy i Miasta Tuliszków zakłada m.in. nieodpłatne, jednorazowe przekazanie w zamian za adopcję psa karmy w ilości 50kg.

reklama

Wspomniany projekt dotyczy takich działań, jak: zapewnienie opieki bezdomnym zwierzętom; opieka nad wolno żyjącymi kotami i ich dokarmianie; odławianie z terenu Gminy i Miasta bezdomnych psów i innych zwierząt; obligatoryjna sterylizacja albo kastracja zwierząt (wykonywana tylko i wyłącznie wobec zwierząt przebywających w schronisku); poszukiwanie właścicieli dla bezdomnych zwierząt (realizowane przez schronisko i Urząd Gminy i Miasta Tuliszków); prowadzenie akcji adopcyjnej bezdomnych zwierząt wyłapanych z terenu Gminy i Miasta;  prowadzenie działań edukacyjnych w zakresie opieki nad zwierzętami i humanitarnego traktowania zwierząt; egzekwowanie we współpracy z Inspekcją Weterynaryjną obowiązku corocznego szczepienia psów przeciwko wściekliźnie itd.

AW

Podobne artykuły

Zagubiony Bernardyn już w schronisku oczekuje...

Zagubiony Bernardyn już w schronisku oczekuje na...

7 kw.
1% dla lokalnie: Towarzystwo Opieki nad...

1% dla lokalnie: Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami...

12 mrz.
Zakupy, przetargi, COVID i adopcje. PGKiM...

Zakupy, przetargi, COVID i adopcje. PGKiM...

28 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama