poniedziałek 28 września 2020

Libuszy, Wacławy, Wacława

reklama

Radna Pośpiech ma dość gabinetowej demokracji Ciesielskiego

Radna Pośpiech ma dość gabinetowej demokracji Ciesielskiego
 

W dniu 14 marca odbyła się XXXII sesja Rady Miejskiej Tuliszkowa, w trakcie której na gorzki komentarz, krytykujący jakość demokracji w gminie zarządzanej przez Grzegorza Ciesielskiego pozwoliła sobie Grażyna Pośpiech. Powodem spięcia było wprowadzenia zmian w procedurze przyznawania odznaki honorowej „Zasłużony dla Gminy i Miasta Tuliszków”.

Projekt uchwały, nad którym mieli pochylić się radni zakładał, że w skład Kapituły odznaki honorowej wchodzić będą: przewodniczący Rady Miejskiej w Tuliszkowie (jako przewodniczący Kapituły), burmistrz Gminy i Miasta Tuliszków, z-ca Burmistrza Gminy i Miasta Tuliszków, sekretarz Gminy i Miasta Tuliszków oraz przewodniczący stałych komisji Rady Miejskiej w Tuliszkowie. Takie rozwiązanie rozsierdziło Grażynę Pośpiech.

reklama

Uchwała o której mowa, to kolejny przykład demokracji w naszej gminie. Tuliszkowska demokracja kieruje się taką jedną zasadą „Ja tutaj żądzę i ma być tak, jak ustalono w gabinecie pana burmistrza. Koniec i kropka” – pomstowała radna wskazując, że na mocy obowiązujących jeszcze ustaleń, w skład Kapituły wchodziły dotychczas takie osoby jak najstarszy kawaler odznaki, emerytowana i zasłużona nauczycielka, jeden przedstawiciel społeczności lokalnej w osobie dyrektora MGOK - Mirosława Rojka oraz dwóch wybranych radnych. Grażyna Pośpiech stwierdziła, iż jej zdaniem zmiana składu Kapituły została zaproponowana, by po prostu usunięty został z niej radny Janczewski. 

Burmistrz Ciesielski nie odniósł się do słów radnej Pośpiech. Projekt uchwały wprowadzający zmiany w procedurze przyznawania odznaki honorowej „Zasłużony dla Gminy i Miasta Tuliszków” został przyjęty przy 11 głosach „za” i 3 „wstrzymujących”.

AW

Podobne artykuły

Bartosik ponownie z mandatem posła. Zobacz jak...

Bartosik ponownie z mandatem posła. Zobacz jak...

14-10-2019
Wideo: Konferencja przedstawicieli KO w...

Wideo: Konferencja przedstawicieli KO w przededniu...

07-10-2019
Najważniejsza 6-tka kandydatów do Sejmu z...

Najważniejsza 6-tka kandydatów do Sejmu z powiatu...

06-09-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama