piątek 03 kwietnia 2020

Pankracego, Renaty, Ryszarda

reklama

Kpią z Brudzewa prosząc o pieniądze?

Kpią z Brudzewa prosząc o pieniądze?
 

Podczas ubiegłotygodniowej XLIV sesji Rady Gminy Brudzew strażakom podpadła Anna Perederij. Radna głośno mówiła o tym, że jej zdaniem sugerowanie, by gmina Brudzew wydała 10 000 zł na wsparcie zakupu nowego auta przez KP PSP to jawna kpina z samorządu, który ma swoje wydatki.

Radna oburzyła się podczas tzw. wolnych wniosków. Wtedy to przewodniczący Kiciński odczytał pismo, które zostało skierowane do wójta Krasowskiego, a zarazem przeznaczone było do wiadomości wszystkich radnych. – Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Turku zwraca się z prośbą  do pana wójta oraz państwa radnych o dofinansowanie kwotą 10 000 zł w 2014 r. zakupu lekkiego specjalnego samochodu kwatermistrzowskiego. (…) Wsparcie finansowe zakupu tego pojazdu pozwoliłoby utrzymać bieżącą modernizację bazy sprzętowej KP PSP Turek – mówił podczas sesji przewodniczący Kiciński.

reklama

O ile większość samorządowców zapoznała się z prośbą nie komentując zasadności pisma, to gorzkich słów nie zamierzała żałować Anna Perederij. – Mamy dosyć własnych wydatków. Niech powiat z nas nie robi kpin. Naprawdę! Czy my nie mamy własnych wydatków? U nas nie ma potrzeb? Powiat normalnie z nas kpiny robi – pomstowała radna, słysząc o pomyśle dokładania się do zakupu pojazdu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej.

Radną Perederij uspokajali przewodniczący Kiciński i wójt Krasowski wskazując, że póki co żadna decyzja nie zapadła - po prostu do włodarza Brudzewa wpłynęło zacytowane podczas sesji pismo, które zostało przyjęte do wiadomości.

AW

Podobne artykuły

Brudzew: Radny domaga się szybkiego radiowozu,...

Brudzew: Radny domaga się szybkiego radiowozu, by...

31-10-2018
Brudzew: Rada Gminy kadencji 2014-2018...

Brudzew: Rada Gminy kadencji 2014-2018 zakończyła pracę

31-10-2018
Brudzew: Podatki lekko wzrosły. Stara Rada...

Brudzew: Podatki lekko wzrosły. Stara Rada wzięła...

31-10-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama