czwartek 23 września 2021

Bogusława, Liwiusza, Tekli

16°C słabe opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Słońce świeciło dla wszystkich w Miłaczewie

Słońce świeciło dla wszystkich w Miłaczewie - Foto: ma
Foto: ma 

Rodzinna atmosfera, piękna pogoda i dobra zabawa – to wszystko można było odnaleźć podczas III Festynu Integracyjnego „Słońce Świeci dla Wszystkich”, który odbył się wczoraj w Miłaczewie. Na terenie Środowiskowego Domu Samopomocy nie tylko rozbrzmiała muzyka, ale również toczone były pojedynki średniowiecznych wojów.

Na początku swoje umiejętności wokalne przedstawili podopieczni ŚDS w Miłaczewie, udowadniając, że śpiewać każdy może. I to jak! Do wspólnej zabawy z chustą animacyjną wciągnęli również publiczność, przybliżając tą nowatorską formę terapii zajęciowej. To właśnie niepełnosprawni byli gwiazdami imprezy, pokazując, że sztucznie tworzone schematy i stereotypy nie mają żadnego odniesienia do rzeczywistości.

reklama

Na zgromadzonych czekało dmuchane wesołe miasteczko, a także występy asrtystyczne. Muzykę naszych dziadków przybliżył zespół Tradycja, na scenie pojawiły się także Jarzębinki, które rozbawiły do łez własną wersją popularnej piosenki „My Słowianie”. Pozostając w słowiańskiej tematyce, na imprezę przybyli goście z dalekiej przeszłości – wojowie ze Zgromadzenia Wojów i Rycerzy Grodu Tura. Każdy mógł stoczyć pojedynek z wojem, przymierzyć kolczugę czy dowiedzieć się czegoś na temat życia w średniowieczu.

Zachwyt mógł wzbudzić występ Michała Szczęsnego wraz z zespołem – piękne wykonanie znanych piosenek mogło poruszyć niejedno wrażliwe na muzykę serce. Jak co roku imprezie towarzyszyła ulewa i burza – nagła zmiana aury nie była jednak w stanie zniechęcić zgromadzonych i zepsuć doskonałych nastrojów.

Była to już trzecia edycja wydarzenia, którego organizatorami są Stowarzyszenie „Pomocna Dłoń” praz Środowiskowy Dom Samopomocy w Miłaczewie.

ma

Podobne artykuły

Malanowski zespół

Malanowski zespół "Tradycja" z jubileuszem 15-lecia...

28 sierp.
Dania z Kapłona wygrywają w Dobrej....

Dania z Kapłona wygrywają w Dobrej. Wielkopolski...

7 sierp.
Aktywna turystyka z nutą tradycji regionalnych....

Aktywna turystyka z nutą tradycji regionalnych....

22 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama