Zbiórka dla OSP Międzylesie. Zebrano 4350 zł czyli 54% !!! POMAGAMY !!!

wtorek 02 czerwca 2020

Erazma, Marianny, Marzeny

reklama

Dni Czachulca: słońce, zabawa i pyszne jadło

Dni Czachulca: słońce, zabawa i pyszne jadło - Foto: ma
Foto: ma 

Piękna pogoda i miła atmosfera tradycyjnie już towarzyszyły zgromadzonym podczas VII Obchodów Dni Czachulca. Ciekawe konkursy, średniowieczni wojowie, występy artystyczne i oczywiście przepyszne pierogi – było w czym wybierać!

Wydarzenie cieszyło się ogromną popularnością i przyciągnęło tłumy mieszkańców powiatu, którzy wspólnie bawili się przy bogatym programie imprezy. Wśród atrakcji znalazły się m.in. występy artystyczne lokalnych zespołów. Na scenie swój talent zaprezentowały dzieci i młodzież z Czachulca Starego, zespół Akord, Tradycja oraz Jarzębinki. Zaproszono także gości z Sieradza – Elę i Janusza, którzy umilili zabawę swoim występem.

reklama

Nie zabrakło również wystawy prac plastycznych i fotograficznych przesłanych na konkurs „Uroki Wsi”. W konkursie fotograficznym udział wzięło aż 79 nadesłanych prac. I miejsce zajęła Justyna Sawicka za zdjęcie „To co dobre, bierzemy ze wsi”, II zaś Karol Fornalczyk za fotografię „Odwieczny pomocnik”. III nagroda przypadła Patrycji Haładyn za pracę „Stary wiatrak w Żdżenicach”, a wyróżnienie otrzymała Justyna Orligóra ze zdjęciem „Brzozy w Rachowej”.

W konkursie plastycznym obowiązywał podział na uczniów klas I-III oraz IV-VI. Wśród młodszych dzieci najpiękniejszy rysunek wykonała Daniela Świtalska. II nagrodę wywalczyła Nadzia Kurzaj, a III Jakub Orligóra. W drugiej kategorii I miejsce jury przyznało Annie Opas, II Natalii Serafińskiej, zaś III Natalii Szymczak. Wyróżnienie otrzymała Dobrosława Jarek.

Punktem, który przyciągnął wielu miłośników dobrego jedzenia był konkurs kulinarny „Nasze Jadło – Pierogi w różnych odsłonach”. Zgromadzeni po degustacji mogli oddawać głosy na swoich faworytów, jednak wybór był trudny – wszystkie sołectwa biorące udział w rywalizacji stanęły na wysokości zadania, przygotowując pyszne pierogi, często w nietypowych wydaniach – ze szpinakiem, z bobem, z kruchego ciasta. Wszystkie pięknie udekorowane i niezwykle smaczne.

reklama

Werdyktem jury wyróżnienia powędrowały do sołectw Czachulec Stary, Dziadowice Folwark, Grąbków i Miłaczew. Nagrodę główną otrzymało sołectwo Dziadowice. Nagrodę Publiczności otrzymały sołectwa Miłaczew i Czachulec Stary.

Zainteresowanie wzbudził obóz wojów ze Zgromadzenia Wojów i Rycerzy Grodu Tura, gdzie można było zobaczyć, jak wyglądało życie w średniowieczu, a także spróbować swoich sił w walce. Żywe lekcje historii cieszą się coraz większą popularnością – także w Czachulcu młodzież chętnie poznawała fakty z początków polskiej państwowości.

Można śmiało stwierdzić, że podobnie jak w ubiegłych latach, impreza była niezwykle udana. Pyszna, swojska grochówka, słoneczna pogoda i doskonałe nastroje sprawiły, że klimat VII Dni Czachulca był bardzo rodzinny. Organizatorami wydarzenia było Centrum Kultury i Sztuki w Malanowie oraz Stowarzyszenie Sportowo-Kulturalne Wsi Czachulec.

ma

Podobne artykuły

10 lat SSKW Czachulec

10 lat SSKW Czachulec

15-02-2017
Wideo: Pyszne Dni Czachulca. Zajadali...

Wideo: Pyszne Dni Czachulca. Zajadali chłodniki,...

05-08-2015
Tłumy na Dniach Czachulca. Swojskie jadło...

Tłumy na Dniach Czachulca. Swojskie jadło...

03-08-2015

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama