poniedziałek 28 września 2020

Libuszy, Wacławy, Wacława

reklama

Minister wyróżnił najlepszych brudzewskich przedsiębiorców

Minister wyróżnił najlepszych brudzewskich przedsiębiorców - foto: A. Wszędybył
foto: A. Wszędybył 

Polska ma już za sobą 25 lat transformacji i rozwoju gospodarki na nowych zasadach. Z tej okazji w dniu 5 września w Gminnym Ośrodku Kultury „Wozownia” w Kolnicy odbyła się uroczystość wręczenia listów gratulacyjnych, skierowanych przez Wicepremiera, Ministra Gospodarki Janusza Piechocińskiego do wyróżniających się swymi dokonaniami lokalnych przedsiębiorców.

Gospodarka w kraju rozwija się. Może jeszcze tego aż tak nie odczuwamy, ale zmierza to w dobrym kierunku. (…) Na terenie gminy Brudzew funkcjonuje 300 podmiotów gospodarczych. Nie sposób wszystkich zaprosić, ale dziś zostanie wyróżnionych 25 podmiotów. Kapituła wyróżniła zarówno tych którzy są najdłużej na rynku, jak i tych, który są na nim od niedawna, firmy większe i również jednoosobowe, których właściciele wzięli los w swoje ręce, a przede wszystkim podmioty prężnie działajcie – mówił do zebranych wójt Cezary Krasowski dodając, że w obliczu końca funkcjonowania kopalni to właśnie lokalni przedsiębiorcy są nadzieją na rozwój regionu.

reklama

– Wiele udało się w polskiej gospodarce. Przypomnę, że przez te 25 lat rozwinęliśmy się o ponad 200%, jeśli chodzi o Produkt Krajowy Brutto. (…) Uwierzmy, że gdy mówi się o wzroście gospodarczym w naszym kraju na poziomie 3,3%, to chociaż nam to w Polsce nie wygląda - jak to mówią młodzi - „mega cool”, to na zachodzie już tak wygląda. Gdy weźmiemy pod uwagę, że w niektórych krajach jest wzrost na poziomie 0,2%, 0,1%, albo jest wręcz ujemny, to nasze 3,3 % nie wygląda źle. (…) Polska ma największy udział w spadku bezrobocia w całej Unii. To są realne sukcesy tego Rządu – mówił w Kolnicy Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów - Tomasz Jędrzejczak, dziękując przedsiębiorcom za to, że budują coraz silniejszą gospodarkę.

Podczas wydarzenia głos zabrał także dyrektor ZST w Turku. Mariusz Seńko dziękował przedsiębiorcom za to, że tworzą oni miejsca pracy dla absolwentów prowadzonej przez niego szkoły.  –Życzę państwu kolejnych sukcesów w dalszym prowadzeniu własnej działalności. Nie zawsze jest łatwo, ale jak widać można. To jest dobry sygnał dla młodych ludzi, którzy kończąc szkołę mogą widzieć w państwu wzór do naśladowania, a  to może zachęcić także ich do tworzenia nowych miejsc pracy – mówił dyrektor ZST w Turku.

W imieniu wicepremiera listy wręczył Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów – Tomasz Jędrzejczak. Wyróżnieni nimi zostali następujący przedsiębiorcy: Paweł Bartczak „Paweł Bartczak Usługi Rolnicze” z Brudzynia, Marian Charaś „Marian Charaś Rol-Młyn” z Brudzewa, Andrzej Ciemieniewski „Andrzej Ciemieniewski Piekarnia” z Brudzewa, Marzena Darabasz „Marzena Darabasz Tartak Drew-Dar” z Cichowa, Kazimierz Derliński „Kazimierz Derliński Rzeźnictwo i Masarstwo Sklep Firmowy” z Brudzewa, Leonora i Karol Dzieran „Karol Dzieran i Leonora Dzieran PPHU Koldrew s.c.” z Kolnicy, Sławomir Filipiak „Sławomir Filipiak Zakład Produkcyjno-Handlowy” z Brudzewa, Mirosława i Mirosław Gapsa „Tur Trans GAPSA Spółka Jawna” z Bratuszyna, Arkadiusz Goździkiewicz „Arkadiusz Goździkiewicz PPHU WĘGLOBUD” z Kolnicy,  Magdalena Górska „Magdalena Górska ProBiotics Polska” z Bratuszyna, Waldemar Jankowiak „Waldemar Jankowiak Przedsiębiorstwo Handolwo-Usługowe Elektro – Instal” z Cichowa, Mariola Karwacka „ Mariola Karwacka Firma Handlowo-Usługowa” z Brudzewa, Wiktor Karwacki „Wiktor Karwacki Wytwórnia narzędzi i materiałów dla budownictwa KAWMET Handel wielobranżowy, lokalny i obwoźny” z Brudzewa, Michał Kaszyński „Michał Kaszyński Usługi Rolno-Transportowe” z Bogdałowa, Stanisław Kończak „Stanisław Andrzej Kończak PPHU STANKO” z Brudzewa, Janina Krawczyk, Mirosław Krawczyk i Wioletta Mruk - „PPHU AGAT Krawczyk i Wspólnicy s.c.” z Brudzewa,  Piotr Kwieciński „dr Piotr Kwieciński Vet-Lab Brudzew”, Mariusz Mintus „Mariusz Mintus Piekarnia, Handel, Usługi Transportowe” z Cichowa, Bogdan Pelc „ Bogdan Pelc Firma Handlowo-Produkcyjna FORUM” z Brudzewa, Artur Rychlik „Artur Rychlik Gospodarstwo Handlowo-Produkcyjne Dublet Bis” ze Smoliny, Piotr Skolimowski „Piotr Skolimowski Organizacja Imprez Okolicznościowych Dom Weselny Jola” z Kolnicy, Kazimierz Synenko „Kazimierz Synenko Przedsiębiorstw Produkcyjno-Handlowe” z Brudzewa i Krzysztof Warzych „Krzysztof Warzych Brukarstwo” z Bratuszyna.

reklama

AW

Podobne artykuły

X Turniej Szkół

X Turniej Szkół "Komunikacja interpersonalna"

10-04-2017
Konkurs: Mam plan na biznesplan

Konkurs: Mam plan na biznesplan

09-03-2016
Kandydat na prezydenta i ambasadorzy odwiedzą...

Kandydat na prezydenta i ambasadorzy odwiedzą Turek

10-03-2015

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama