niedziela 20 września 2020

Eustachego, Faustyny, Renaty

reklama

"Magia słów" z Dariuszem Rekoszem

 

Z zawodu informatyk, z zamiłowania pisarz, twórca 26 książek przybył do Malanowa na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Malanowie. Spotkał się z uczniami klas I i II Gimnazjum w Malanowie. Mowa oczywiście o Dariuszu Rekoszu, który po raz drugi, tym razem 30.09.2014 r. odwiedził Malanów. Jest autorem takich książek jak: „Zagadka starego grobowca”, „Szyfr Jana Matejki”, „Zamach na Muzeum Hansa Klossa” oraz najnowszej książki „Sanktuarium śmierci” Dla przypomnienia pierwsza wizyta pisarza miała miejsce 07.05.2014 r. wraz ze słynnym porucznikiem Borewiczem z kultowego serialu 07 zgłoś się. 

Tematem spotkania była „Magia słowa”. Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia gościa przez dyrektora GBP w Malanowie Małgorzatę Przygońską. Zanim gość przeszedł do tematu spotkania opowiedział kilka słów o sobie. Jak już było wspomniane z zawodu jest informatykiem, zajmuje się tworzeniem stron internetowych. W 2005 roku wydał swoją pierwszą książkę i jak sam stwierdził „napisałem pierwsze trzy strony czegoś, co można byłoby nazwać opowiadaniem. Zachęcony pochlebnymi opiniami, dopisałem dalszą część i tak powstał manuskrypt, którego objętość wyniosła początkowo 77 stron.” Nazwany został „Szkolny Detektyw”. Jego największym osiągnięciem była książka „Piłka Nożna. O co w tym wszystkim chodzi?”, której nakład 8000 został sprzedany dwa dni przed premierą. Do napisania tej książki, zachęcił go fakt, że sam przez 4 lata był sędzią piłkarskim.

reklama

Podczas półtora godzinnego spotkania, zaprezentował wiele interesujących informacji, których zwykły człowiek nie jest świadomy. Żeby być pewnym trafiania szóstki w dużego lotka trzeba by było skreślić 13 983 816 kuponów po 6 liczb każdy. Zajęłoby to około 2,5 roku. Wszystkie kupony ważyłyby 1,8 tony i miały wysokość 1,5 km. Nie zabrakło również zagadek, dla uczestników spotkania, za które można było otrzymać książkę autorstwa Dariusza Rekosza. Na koniec spotkania gość pokazał kilka filmów m.in. jak wyglądało muzeum Hansa Klosa w Katowicach, czy też 1,5 minutowy spot reklamowy książki „Wichman”, w którym to rolę mnicha zagrał sam Dariusz Rekosz. Warto nadmienić, że nakręcenie tej reklamy trwało 12 godzin. Czas spędzony na spotkaniu z Dariuszem Rekoszem nie można nazwać straconym, lecz pełnym nowych doświadczeń. Po spotykaniu uczniowie gimnazjum podziękowali oklaskami za miłe spotkanie, co świadczy, że wszystkim się bardzo podobało.

Wszystkich chętnych zapraszamy do Gminnej Biblioteki Publicznej w Malanowie po książki autorstwa Dariusza Rekosza.

materiał prasowy

Podobne artykuły

Ponad milion złotych na drogi w gminie Malanów

Ponad milion złotych na drogi w gminie Malanów

15 wrz.
Zapraszamy na XIV Bieg

Zapraszamy na XIV Bieg "Malanowska Jesień"

28 sierp.
Zmarł Józef Mikosik - sołtys, samorządowiec i...

Zmarł Józef Mikosik - sołtys, samorządowiec i...

26 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama