sobota 19 września 2020

Januarego, Konstancji, Leopolda

reklama

"Rolnik Roku" z Kawęczyna odstawił 350 000 litrów mleka

 

W piątkowy wieczór w restauracji Eden odbyło się kolejne już Spotkanie Noworoczne, w trakcie którego po raz czwarty jednego z mieszkańców naszego powiatu uhonorowano tytułem „Rolnika Roku Powiatu Tureckiego”. Tym razem został nim Jarosław Binkowski z Kawęczyna.

O tym, kto powinien otrzymać to zaszczytne miano zadecydowała Rada Powiatowa Wielkopolskiej Izby Rolniczej. Jak można było dowiedzieć się podczas piątkowego Spotkania Noworocznego, w wyborze laureata wyróżnienia kierowano się takimi kryteriami, jak wielkość gospodarstwa danego rolnika, skala pozyskiwania funduszy europejskich, współpraca ze środowiskiem rolniczym itp.

reklama

Tegoroczny laureat - Jarosław Binkowski przejął gospodarstwo po rodzicach. Dziś może pochwalić się gospodarowaniem na areale 60 hektarów oraz posiadaniem wysokiej klasy sprzętu. „Rolnik Roku Powiatu Tureckiego” zajmuje się hodowlą bydła mlecznego, a także uprawą kukurydzy. W stadzie pana Jarosława znajduje się 50 krów mlecznych i 80 sztuk jałowizny i bydła opasowego. Rolnik w roku 2014 odstawił do mleczarni ok. 350 000 litrów mleka.

Chciałem serdecznie podziękować kapitule za to wyróżnienie. Jednocześnie składam podziękowania moim rodzicom, od których dostałem gospodarstwo, którzy wspierają mnie w codziennych działaniach. Szczególnie dziękuję tacie, który od początku zarażał mnie swoim optymizmem, charyzmą i pracowitością. Na intensywny rozwój gospodarstwa wpływ miały fundusze europejskie, jednak działania służące rozwojowi gospodarstwa, które podejmuję, często powodują, że muszę wystąpić ze strefy bezpieczeństwa i komfortu. Wyróżnienie to jest niewątpliwie dla mnie wielkim zaszczytem i będzie się przyczyniało do dalszego rozwoju mojego gospodarstwa – mówił Jarosław Binkowski, odbierając nagrodę z rąk prezesa Wielkopolskiej Izby Rolniczej, posła Piotra Walkowskiego, przewodniczącego Rady Powiatowej Wielkopolskiej Izby Rolniczej w Turku - Marka Pańczyka i wójta gminy Kawęczyn - Jana Nowaka.

AW

Podobne artykuły

Ryszard Bartosik człowiekiem roku 2019 czyli...

Ryszard Bartosik człowiekiem roku 2019 czyli Gala...

8 lt.
Noworoczne spotkanie u strażaków z Klubu...

Noworoczne spotkanie u strażaków z Klubu Honorowych...

06-01-2019
Kowale Księże: Ukradli krowę, byka i cielaka

Kowale Księże: Ukradli krowę, byka i cielaka

13-04-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama