środa 07 grudnia 2022

Agaty, Dalii, Sobiesława

1°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Piknik Rodzinny z Bocianem w tle

Piknik Rodzinny z Bocianem w tle - foto: A. Wojtyra
foto: A. Wojtyra 

W sobotnie popołudnie, od godziny 15.00, mieszkańcy Władysławowa oraz okolic zebrali się przy Szkole Podstawowej, aby wspólnie wziąć udział w tegorocznym Pikniku Rodzinnym z Bocianem. Na szkolnym boisku nie można było się nudzić z powodu przepełnionego atrakcjami programu imprezy.

Piknik nawiązuje swą nazwą do atrakcji Władysławowa, którą stały się bociany. Ich gniazdo można podglądać dzięki zainstalowanej w gnieździe kamerze. Wszyscy nadal oczekują wyklucia się młodych, gdyż datę spodziewanych "narodzin" bocianów określa się na 27 maja, więc to już całkiem niedługo. 

reklama

Na początku imprezy czas gościom umilały występy artystyczne uczniów Szkoły Podstawowej. Grupy dzieci w barwnych strojach wykazały się swoimi zdolnościami. Innymi atrakcjami były również karuzele, zjeżdżalnie oraz malowanie twarzy. Na boisku nie zabrakło również stoiska Komendy Powiatowej Policji. Swoimi umiejętnościami popisali się podczas pokazu również judocy,  pod przewodnictwem Marka Kujawy. Wśród gości pikniku znalazł się również starosta turecki Mariusz Seńko wraz z synem.

Tańcom , śpiewom i swawoli nie było końca, aż do momentu kolejnego punktu programu. Wydarzeniem cieszącym się dużą popularnością był pokaz ratownictwa drogowego w wykonaniu OSP Władysławów. Strażacy przygotowali symulację wydostania pasażerów z auta podczas wypadku. Po uwolnieniu rannych, nastąpił punkt kulminacyjny w postaci pożaru auta i akcji gaszenia go. Auto, które było głównym "aktorem" tej sceny, zostało podarowane na potrzeby pikniku przez jednego ze sponsorów Grzegorza Konopczyńskiego. 

Cała inicjatywa nie mogła by mieć miejsca, gdyby nie środki zebrane przez Radę Rodziców oraz datki przekazane przez sponsorów. Rodzice pomogli również w przygotowaniach całego przedsięwzięcia. Panie przygotowany pełno smakołyków dla dzieci, dorośli mogli posmakować potraw z grilla. Można powiedzieć, że dla każdego znalazło się tam coś miłego. Liczebności zebranych gości sprzyjała słoneczna pogoda, która przyciągnęła wiele rodzin. W tej pozytywnej aurze minęło sobotnie popołudnie we Władysławowie. Teraz nie pozostaje nic innego jak tylko oczekiwać kolejnego takiego pikniku w przyszłym roku.

A.Wojtyra

foto: A. Wojtyra2
foto: A. Wojtyra3
foto: A. Wojtyra4
foto: A. Wojtyra5
foto: A. Wojtyra6
foto: A. Wojtyra7
foto: A. Wojtyra8
foto: A. Wojtyra9
foto: A. Wojtyra10
foto: A. Wojtyra11
foto: A. Wojtyra12
foto: A. Wojtyra13
foto: A. Wojtyra14
foto: A. Wojtyra15
foto: A. Wojtyra16
foto: A. Wojtyra17
foto: A. Wojtyra18
foto: A. Wojtyra19
foto: A. Wojtyra20
foto: A. Wojtyra21

Podobne artykuły

Świetna zabawa pomimo deszczu. Przerażająco...

Świetna zabawa pomimo deszczu. Przerażająco udany...

24 paźd.
Szukali pyrki w polu, znaleźli w ognisku......

Szukali pyrki w polu, znaleźli w ognisku... "Święto...

21 wrz.
U Cioci Stefanii bawili się duzi i mali....

U Cioci Stefanii bawili się duzi i mali. Ostatnie...

14 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama