niedziela 29 marca 2020

Marka, Wiktoryny, Zenona

reklama

Harcerze z SOSW na zlocie w Stemplewie

Harcerze z SOSW na zlocie w Stemplewie
 

Od 28-31 maja 2015 roku sześcioro harcerzy z 8 Drużyny NS Europejczycy wraz z druhnami Izabellą Frątczak i Martą Bakalarz uczestniczyli w XXVIII Zlocie Harcerskim ZHP Nieprzetartego Szlaku w Stemplewie pod hasłem Integracyjne Warsztaty Zlotowe – „Z Kulturą Góralską”. Pod namiotami, na zajęciach harcerskich i podczas innych atrakcji spotykały się, integrowały, czasem rywalizowały drużyny osób niepełnosprawnych. Nie było różnic, tylko wspólna radość i zabawa oraz zdobywanie sprawności, samodzielności i wymiana doświadczeń.

W czwartek odbyło się wieczorne, harcerskie ognisko, a nocą nad obozem czuwały harcerskie warty. Piątek i sobota to dni przeznaczone na różne formy aktywności twórczej, sportowej, a przede wszystkim spotkania z kulturą góralską. Harcerze poznali muzykę, pieśni góralskie, zabawy regionalne oraz wysłuchali opowieści o instrumentach, tych profesjonalnych i tych amatorskich.

reklama

Okazało się, że można grać na listkach bzu, pile, piszczałkach. Warsztaty artystyczne zakończyły się wspólnym zdjęciem drużyn w fotobudce. Te różnorodne formy aktywności pozwoliły poznać wiele ciekawych technik twórczych, wykonać wspaniałe prace artystyczne i poprawić kondycję fizyczną podczas zmagań sportowych. Ponadto harcerze uczestniczyli w króciutkim szkoleniu udzielania pierwszej pomocy przeprowadzonym przez strażaków ze Świnic Warckich. Wielką atrakcją, jak co roku były również przejażdżki i pokazy motocyklowe prezentowane przez klub MOTOUR TUR z Turku.

Druhowie korzystali też z zaplecza Ośrodka w Stemplewie- przejażdżki konne, siłownia plenerowa, plac zabaw i boiska oraz koń mechaniczny. Wieczory, obok harcerskich zmagań miały dodatkowe niespodzianki-dyskoteki, spotkania z gwiazdą, fajerwerki, ogniska. Wszystko to pozwalało rozładować emocje, zintegrować się oraz zawrzeć nowe znajomości.
Czas rozstań nadszedł bardzo szybko, bo wszystko co dobre szybko się kończy. Do zobaczenia za rok!

Materiał prasowy

Podobne artykuły

Sukces wychowanków Specjalnego Ośrodka...

Sukces wychowanków Specjalnego Ośrodka...

12 mrz.
1% dla Turku: Związek Harcerstwa Polskiego

1% dla Turku: Związek Harcerstwa Polskiego

27 lt.
Biwak harcerski z okazji

Biwak harcerski z okazji "Dnia Myśli Braterskiej"

26 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama