Zbiórka dla OSP Międzylesie. Jest już 50% potrzebnych środków !!!

czwartek 28 maja 2020

Augustyna, Ingi, Jaromira

reklama

Tuliszków: 800 zł za koszulkę! Rekordowy Finał WOŚP!

Tuliszków: 800 zł za koszulkę! Rekordowy Finał WOŚP!
 

Choć wiele marudnych osób stara się mówić innym, co mają robić ze swoimi pieniędzmi, namawia aby w żadnym wypadku nie dawać ich fundacji Jurka Owsiaka, to w Tuliszkowie i okolicach tego biadolenia mało kto słucha. Mieszkańcy pokazali, że chcą wspierać działania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i przekazali rekordowe dla gminy Tuliszków 12 643 zł!

W Tuliszkowie, Grzymiszewie i wielu innych miejscowościach dwojono się i trojono, by grać dla Orkiestry jak najskuteczniej. Co oczywiste, w niedzielę łatwo było można spotkać wolontariuszy z charakterystycznymi puszkami. Jeśli ktoś jednak jakimś cudem nie natknął się na wolontariusza, mógł po prostu pojawić się wieczorem w hali widowiskowo-sportowej w Tuliszkowie. Odbył się tam koncert charytatywny, w trakcie którego swoje talenty zaprezentowali młodzi wokaliści, instrumentaliści, tancerze czyli uczniowie ZS w Tuliszkowie, Gimnazjum w Grzymiszewie, milusińscy z Przedszkola im. Kubusia Puchatka, jak również nastolatkowie skupieni wokół Studia Muzycznego MGOK. Przed publicznością zaprezentowali się także młodzi karatecy, nad którymi opiekę sprawuje trener Kamil Więcławek. Nikt nie obserwował występów „na głodniaka”. Osoby, chcące się posilić i jednocześnie spełnić dobry uczynek, mogły uraczyć się zakupionym ciastem, herbatą i kawą dzięki kawiarence, która w tym dniu przez kilka godzin funkcjonowała w hali.

Czym byłby Finał WOŚP bez emocjonujących licytacji? Osoby „bez węża w kieszeni” mogły w jej trakcie nabyć jak zwykle orkiestrowe koszulki, kalendarze i rozmaite gadżety WOŚP. Było o co walczyć, np. o unikalną szansę przejażdżki motocyklem K750 z bocznym koszem (rocznik 1964), czy też o sesję fotograficzną. W roku ubiegłym hitem licytacji był zegar, za który pewien licytujący zaoferował 700 zł, a tym razem najcenniejsza okazała się czarna koszulka. Nabyła ją szczodra mieszkanka Zadwornej, płacąc za nią aż 800 zł.

Niedzielny Finał w Tuliszkowie zakończyło „światełko do nieba”. Tuż przed tym burmistrz Grzegorz Ciesielski i przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Maćkowski poczęstowali słodkościami młodych mieszkańców Tuliszkowa i okolic, którzy poświęcili tak wiele czasu, by 24. Finał był udany.

AW‹

Podobne artykuły

Trwa budowa drogi gminnej na Terenie...

Trwa budowa drogi gminnej na Terenie Aktywizacji...

18 maj.
Zakaz handlu na targowisku w Tuliszkowie -...

Zakaz handlu na targowisku w Tuliszkowie -...

12 maj.
Tuliszków. 229. rocznica uchwalenia Konstytucji...

Tuliszków. 229. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

4 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama