Dni Turku i Gminy Turek już za 3 dni!

czwartek 05 sierpnia 2021

Emila, Karoliny, Kary

13°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

25-lecie kapłaństwa ks. Pawła Zalewskiego

?Dobry pasterz (?) jest największym skarbem, jaki dobry Bóg może dać parafii?

25-lecie kapłaństwa ks. Pawła Zalewskiego
 

Czwartek 26 maja 2016 r. w parafii pw. NMP Królowej Polski w Kaczkach Średnich upłynął na świętowaniu uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwanej Bożym Ciałem oraz srebrnego Jubileuszu kapłaństwa księdza Pawła Zalewskiego proboszcza tej parafii.

Msza św. pod przewodnictwem Jubilata rozpoczęła się o godz. 11*00. Koncelebrę sprawował ks. kanonik Mirosław Frankowski, proboszcz parafii pw. św. Barbary w Turku. Licznie zgromadzeni parafianie oraz goście, w tym tak ważni dla księdza Pawła niepełnosprawni, których jest duszpasterzem, szczerze modlili się w intencji księdza proboszcza oraz dzieci komunii rocznicowej. Były życzenia, gratulacje, podziękowania i momenty wzruszenia. Na początku mszy św. Pan Karol Mikołajczyk – Wójt Gminy Turek i parafianin, przedstawił bogaty życiorys księdza proboszcza, wyraził głęboki szacunek i uznanie za lata posługi kapłańskiej oraz słowa podziękowania za obecność przy nas i bycie dla nas wzorem. Następnie kwiaty i listy gratulacyjne na ręce proboszcza złożyli przedstawiciele poszczególnych środowisk naszej parafii. 

reklama

Homilię podczas Eucharystii wygłosił ks. kan. Mirosław Frankowski, nawiązując w niej w szczególności do wczesnych lat młodości ks. Pawła, ministranta w kościele św. Maksymiliana Kolbe w Koninie, który już wtedy dał się poznać jako bardzo gorliwy i zaangażowany w sprawy duchowe. Ksiądz Paweł nie krył wzruszenia i radości z przeżywanego Jubileuszu. Dziękował wszystkim, którzy stanęli na drodze jego życia, wiary i kapłaństwa. Dziękował za modlitwę i udział w liturgii mszy św. 

Po mszy św. sprzed kościoła wyruszyła procesja z Najświętszym Sakramentem, zatrzymując się na modlitwę przy czterech ołtarzach. Na zakończenie uroczystości wszyscy otrzymali obrazki na pamiątkę Jubileuszu 25-lecia kapłaństwa księdza Pawła. 

Świętowanie Jubileuszu kontynuowano podczas pikniku rodzinnego, który został zorganizowany na placu przed kościołem. Piknik rozpoczął się nabożeństwem majowym. Ksiądz Paweł Zalewski zawierzył podczas nabożeństwa Najświętszej Maryi Pannie każdego człowieka, którego spotkał na swej drodze i wszystkie parafie, w których mógł sprawować posługę kapłańską. Dziękował za życie bogate człowiekiem, który jest darem Bożej miłości. Wspólnie zaśpiewano piękną pieśń maryjną „Jak szczęśliwa Polska cała”. Nie zabrakło również tradycyjnego „Sto lat” i pysznego tortu z dwudziestoma pięcioma świeczkami. Ksiądz proboszcz zadbał o wszystkich gości: od najmniejszych, dla których był dmuchany plac zabaw i wata cukrowa, przez młodzież i dorosłych parafian. Ciepłej, rodzinnej atmosfery dopełniały liczne zabawy i konkursy. Można było skosztować kiełbaskę z grilla, domowy bigos, grochówkę, ciasta i przeróżne słodkości. Czas pikniku umilała muzyka płynąca ze sprzętu obsługiwanego przez ministrantów. Fantastycznej, rodzinnej atmosferze towarzyszyły śmiechy i dobry humor. Wspaniała zabawa trwała do późnych godzin wieczornych. Piknik rodzinny zorganizowany z inicjatywy naszego Jubilata pokazał, jak radośnie, pięknie, a do tego rodzinnie można spędzać czas. Dzięki zapałowi księdza Pawła mieliśmy okazję po raz kolejny uświadomić sobie, jak wielką wartością jest nasza wspólnota parafialna.

reklama

Dziękujemy naszemu proboszczowi za pełne wrażliwości i miłości serce. Życzymy księdzu radości w głoszeniu Ewangelii i Bożego błogosławieństwa. Niech codzienna posługa, będąca dla nas przykładem przywiązania do świata duchowego, owocuje poczuciem spełnienia swego posłannictwa jako pasterza dusz. Życzymy, by słowa ks. Jana Twardowskiego „W świecie niewiary próbuję mówić o wierze, w świecie bez nadziei – o nadziei, w świecie bez miłości – o miłości” towarzyszyły księdzu w codziennym naśladowaniu Chrystusa i pracy duszpasterskiej.
G.K.

 

Podobne artykuły

Walne Zgromadzenie w Stowarzyszeniu

Walne Zgromadzenie w Stowarzyszeniu "Nadzieja"...

24 czerw.
Pięć par świętowało 50-lecie zawarcia związku...

Pięć par świętowało 50-lecie zawarcia związku...

18 czerw.
25-lecie Kawęczyniaka

25-lecie Kawęczyniaka

10 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama