wtorek 04 sierpnia 2020

Dominiki, Dominika, Protazego

reklama

Grzymiszew: Straszliwie okaleczony pies konał w lesie

Grzymiszew: Straszliwie okaleczony pies konał w lesie - Foto: TOZ Oddział Konin
Foto: TOZ Oddział Konin 

Pracownicy Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Koninie uratowali życie straszliwie okaleczonego psa, błąkającego się po lesie w miejscowości Grzymiszew. Nie wiemy, czy pies stał się ofiarą nieodpowiedzialnych właścicieli, dla których dominującą rolę odgrywał wakacyjny wyjazd, czy może uciekł z prywatnej posesji, błądził po lesie i wpadł we wnyki.

Kobieta, która zadzwoniła do konińskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, była zrozpaczona. Pracownik TOZu pojechał we wskazane przez nią miejsce i dzięki jego pomocy pies natychmiast przewieziony został do weterynarza. Rana jest bardzo rozległa, z fragmentu kończyny widać odsłonięte kości. W dodatku wdało się zakażenie i z rany sączy się ropna wydzielina. Pies jest w tej chwili leczony silnymi antybiotykami. Obecnie niemożliwe jest wykonanie zabiegu operacyjnego z powodu zbyt dużego osłabienia psa.

reklama

Niestety, po zakończeniu leczenia zachowawczego, prawdopodobnie wymagana będzie amputacja okaleczonej kończyny. Pies jest łagodny, mimo cierpienia wytrwale i ze spokojem znosił wszystko, co było konieczne podczas ratowania jego zdrowia. Nawet jeśli nie uda się odnaleźć jego właścicieli, to z pewnością będzie wiernym i kochanym domownikiem w gronie nowych i odpowiedzialnych właścicieli, bowiem dobrze rokuje pod kątem adopcji.

Wszyscy, którzy mogą przekazać pomocne informacje w sprawie lub osoby mogące wspomóc leczenie pieska, proszeni są o kontakt pod numer tel. (63) 243 80 38

go

Podobne artykuły

1% dla Turku: Wspieraj zwierzaki, wspieraj Help...

1% dla Turku: Wspieraj zwierzaki, wspieraj Help...

4 mrz.
Uczniowie SP1 pomagają psiakom i kociakom!

Uczniowie SP1 pomagają psiakom i kociakom!

14 lt.
Dobra: Prokuratura wszczyna śledztwo w sprawie...

Dobra: Prokuratura wszczyna śledztwo w sprawie rzeźni

4 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama