niedziela 19 września 2021

Januarego, Konstancji, Leopolda

9°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Dobra: Zrobili monitoring, nie Big Brothera dla uciechy

Dobra: Zrobili monitoring, nie Big Brothera dla uciechy
 

Coraz więcej miejscowości sięga po lek na rozmaite wybryki fanów wandalizmu, picia „pod chmurką” i nocnych zabaw, jakim jest monitoring. Kamery pojawiły się także i w Dobrej. Wiceburmistrz Jacek Gajewski deklaruje, że nikt nikogo nie będzie podglądał dla rozrywki, nie będzie śledzenia przez internet, będzie za to wytężona praca policjantów, którzy będą od teraz mogli jeszcze skuteczniej pilnować porządku.

Temat monitoringu oraz utrzymania ładu i porządku w miasteczku pojawiał się od czasu do czasu na sesjach Rady Miejskiej w Dobrej. O sprawie mówiono także podczas piątkowej, nadzwyczajnej sesji. Kamery pojawiły się już w centrum Dobrej, elektroniczne „oczy” obserwować będą okolicę także z perspektywy budynku Centrum Kultury oraz hali sportowej.

reklama

Jak zauważył wiceburmistrz Gajewski, wśród mieszkańców nagle pojawiły się głosy niezadowolenia oraz sugestie, że ktoś tu sobie robi Big Brothera. Jacek Gajewski kategorycznie zaprzecza temu, że monitoring będzie źródłem ciekawostek i rozrywki za publiczne pieniądze. Nie o to w tym chodzi.

Wymagane było podjęcie pewnych kroków w kierunku poprawy bezpieczeństwa. Jednym z najlepszych sposobów jest właśnie monitoring. Te kamery funkcjonować będą w tzw. dedykowanej sieci. To nie jest sieć internetowa. Obraz z nich nie będzie dostępny w internecie. Nie będzie się można gdzieś logować i oglądać, jak ktoś coś robi na skrzyżowaniu czy w parku. Urządzenia są tylko podłączone do centrum monitoringu, które mieści się na terenie Komisariatu Policji w Dobrej. Wgląd do monitoringu mają tylko i wyłącznie upoważnione osoby. Są to policjanci i upoważnione osoby z Urzędu Miejskiego – wyjaśniał wiceburmistrz wskazując, że monitoring musi spełniać wymogi, związane z ustawą o ochronie danych osobowych.

Jak można było usłyszeć podczas sesji, kamery już są, ale monitoring nie został jeszcze uruchomiony. Dopinane są ostatnie szczegóły przedsięwzięcia. Niebawem na terenie Dobrej pojawią się tablice informujące, że jest to miejscowość monitorowana.

AW

Podobne artykuły

Dodatkowe kamery w Dobrej podniosą poziom...

Dodatkowe kamery w Dobrej podniosą poziom...

23 czerw.
Sukces akcji charytatywnej dla Zbigniewa...

Sukces akcji charytatywnej dla Zbigniewa Ziętka....

27 kw.
Szczęśliwy finał poniedziałkowej kradzieży....

Szczęśliwy finał poniedziałkowej kradzieży. Puszka...

17 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama