wtorek 21 września 2021

Darii, Mateusza, Wawrzyńca

3°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Są pieniądze dla Żeronic, Czachulca, Skęczniewa i Chrząblic. Konkurs "Odnowa wsi..." pomoże spełnić zamierzenia mieszkań

Są pieniądze dla Żeronic, Czachulca, Skęczniewa i Chrząblic. Konkurs
foto: freeimages.com / Marcin Rolicki  

181 – tyle projektów trzeba było ocenić, by zdecydować, które sołectwa powinny otrzymać dofinansowanie w ramach IV edycji konkursu „Odnowa wsi szansą dla aktywnych sołectw”. Cieszyć się mogą mieszkańcy dwóch sołectw z gminy Dobra, oraz wsi z gmin Malanów i Brudzew.

Z puli 181 projektów wybrano 52. Między te inicjatywy sołectw podzielono kwotę 200 000 zł. Następnie Sejmik Województwa Wielkopolskiego w ostatnim dniu października podjął uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na przekazanie przez Województwo Wielkopolskie pomocy finansowej jednostkom samorządu terytorialnego oraz zawarcia w tej sprawie umów pomiędzy Województwem Wielkopolskim a jednostkami samorządu terytorialnego w ramach IV edycji konkursu „Odnowa wsi szansą dla aktywnych sołectw”.

reklama

Starania o środki udały się najbardziej w gminie Dobra, gdyż pieniądze otrzymają aż dwa sołectwa. Skęczniew uzyska 5 000 zł dotacji na projekt „Park w Skęczniewie naszym wspólnym celem”. Żerenice natomiast otrzymają 4 500 zł na działanie „Wzrost oferty kulturalnej sołectwa Żeronice”.

Jeśli chodzi o gminę Malanów, to tutaj zyska Czachulec Stary. Pozytywnie oceniono projekt zakupu wyposażenie świetlicy wiejskiej. Wielkość dotacji to 5 000 zł. Wyposażenie do świetlicy będzie kupione także w Chrząblicach w gminie Brudzew. W tym przypadku wielkość dotacji to 3 800 zł.

Warto pamiętać, że poziom pomocy, pochodzącej z budżet Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Wsi, wynosi maksymalnie 50% kosztów kwalifikowanych projektu. Czyli jeśli czytamy, że dane sołectwo otrzymuje np. 5 000 zł, to tak naprawdę gdy gmina „dorzuci” swoją część, pula owych pieniędzy np. na wyposażenie świetlicy zwiększy się ponad dwukrotnie.

AW

Podobne artykuły

Gminy powiatu ze wsparciem 1 mln zł na drogi...

Gminy powiatu ze wsparciem 1 mln zł na drogi...

14 kw.
Listy do redakcji: Rozprawa administracyjna ws....

Listy do redakcji: Rozprawa administracyjna ws....

17-08-2020
Smulsko: Radują się z niepodległości,...

Smulsko: Radują się z niepodległości, inwestują,...

11-11-2016

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama