niedziela 26 września 2021

Cypriana, Justyny, Łucji

21°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Wojewoda zaalarmowany, sprawa radnego Koniecznego będzie badana. Marczewski przyznał, że on to spowodował

Wojewoda zaalarmowany, sprawa radnego Koniecznego będzie badana. Marczewski przyznał, że on to spowodował
 

Polityka często nie ma nic wspólnego z przyjemnością. Bywa tak, że przy jednym stole muszą siedzieć samorządowcy, nie pałający do siebie sympatią. W Radzie Powiatu coraz bardziej napięta staje się relacja między radnymi Marczewskim a Koniecznym.

Do Biura Rady wpłynęło pismo od wojewody wielkopolskiego. – Wojewoda prosi, abym jako przewodniczący Rady Powiatu przeanalizował istniejący stan faktyczny radnego Jana Koniecznego. Wszystko to w związku z pismem, które do wojewody zostało przesłane przez... właściwie nie wiadomo kogo, bo dane te są zanonimizowane – informował podczas XXI sesji przewodniczący Tadeusz Gebler.

reklama

Oczywiście osoby obecne w sali im. Solidarności domyślały się, o czyje pismo chodzi. Także przewodniczący Tadeusz Gebler zauważył, iż stwierdzenia, które pojawiły się w owym piśmie do wojewody, formułował już na sesjach jeden z radnych.

Głos w sprawie zabrał Marian Mirosław Marczewski. Radny przyznał, że on jest autorem pisma, które trafiło do wojewody. Marczewski wyjaśniał, dlaczego poddaje pod wątpliwość to, czy Jan Konieczny powinien być radnym zasiadającym w Zarządzie Powiatu. Zdaniem Marczewskiego to niewłaściwe, że Jan Konieczny jest radnym i członkiem Zarządu Powiatu, a zarazem dyrektorem szkoły, która korzysta ze wsparcia powiatu. Marczewski mówił o tym, że radnym nie może być np. prezes jednostki OSP czy danego stowarzyszenia, więc należy zbadać, czy Jan Konieczny powinien łączyć role dyrektora i członka Zarządu Powiatu.

Nigdy tego nie ukrywałem i mówiłem o tym wyraźnie, że absolutnie podważam możliwości zasiadania w Zarządzie Powiatu radnego Koniecznego. Uważam, że zasiada w tym Zarządzie niezgodnie z prawem. (…) Zwróciłem się do wojewody o wyjaśnienie tej sprawy. Ku mojemu ubolewaniu wojewoda będzie ją wyjaśniał w oparciu o materiały przesłane ze Starostwa Powiatowego. Liczyłem na to, że wojewoda poprzez swoje służby dokona analizy tej sytuacji i przedstawi nam wykładnię, by to była czysta sytuacja – mówił Marczewski.

AW

Podobne artykuły

Wideo: Marczewski zbulwersowany sytuacją...

Wideo: Marczewski zbulwersowany sytuacją szpitala i...

1 wrz.
Wideo: Lewica przeciwna programowi Polski Ład....

Wideo: Lewica przeciwna programowi Polski Ład....

1 wrz.
Listy do redakcji: Lewica wybiła się na...

Listy do redakcji: Lewica wybiła się na polityczną...

18 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama