środa 12 sierpnia 2020

Hilarii, Juliana, Lecha

reklama

Gm. Turek: 60 000 zł dla stowarzyszeń, aby aktywności nie brakowało

Gm. Turek: 60 000 zł dla stowarzyszeń, aby aktywności nie brakowało
 

W poniedziałek 28 listopada odbyła się XXVII sesja Rady Gminy Turek. W jej trakcie samorządowcy uchwalili program współpracy gminy Turek z organizacjami pozarządowymi oraz z podmiotami, zajmującymi się działalnością z zakresu pożytku publicznego i o wolontariatu. Organizacje te mogą starać się o dofinansowania z wydzielonej puli 60 000 zł.

Uczestnicy sesji dowiedzieli się, że na terenie gminy Turek działają 23 stowarzyszenia, w tym 9 jednostek OSP. W ocenie wójta Mikołajczyk większość tychże stowarzyszeń działa bardzo aktywnie.

reklama

Do tej działalności potrzebują one pewnej pomocy z naszej strony, środków finansowych potrzebnych do realizacji rozmaitych zadań. My jako gmina możemy im pomóc ogłaszając konkursy, w których stowarzyszenia mogą uczestniczyć i starać się o realizację zadań i pozyskanie środków. Jeśli jakieś stowarzyszenie jest zainteresowane zadaniem z zakresu propagowania sportu, kultury, rekreacji, edukacji na naszym terenie, to my właśnie ogłaszamy konkursy na takie zadania. Stowarzyszenia, chcąc być aktywnymi, składają swoje wnioski – wyjaśniał Karol Mikołajczyk.

Wójt zaznaczył, że stowarzyszenia i inne organizacje korzystają ze wsparcia gminy, ale same też dają wiele od siebie. Ludzie w nich skupieni poświęcają swój czas, pracują na rzecz lokalnej społeczności, poszukują źródeł finansowania.

Jako gmina zyskujemy, bo aktywizujemy mieszkańców. Mieszkańcy mogą cieszyć się z przedsięwzięć, które służą lepszej jakości życia w gminie. (…) Zaproponowaliśmy stowarzyszeniom ogólną kwotę na naszą współpracę w roku 2017. Jest to kwota z poprzednich lat czyli 60 000 zł. Dziś odbyło się spotkanie z przedstawicielami stowarzyszeń i ten program został zaopiniowany pozytywnie – wskazał wójt. Karol Mikołajczyk i przewodniczący Ireneusz Kolenda zaznaczyli przy okazji, że pojawia się potrzeba zapewnienia lepszej oferty zajęć i atrakcji dla osób starszych, których w naszym społeczeństwie jest coraz więcej.

reklama

Projekt uchwały, dotyczący programu współpracy gminy Turek z organizacjami pozarządowymi oraz z podmiotami, zajmującymi się działalnością z zakresu pożytku publicznego i o wolontariatu, został przyjęty jednogłośnie.

AW

Podobne artykuły

Listy do redakcji: Dofinansowania na strażackie...

Listy do redakcji: Dofinansowania na strażackie wozy...

30 kw.
Warsztaty z pożarów wewnętrznych dla jednostek...

Warsztaty z pożarów wewnętrznych dla jednostek OSP KSRG

10 lt.
Strażacy ochotnicy podsumowali 2019 rok podczas...

Strażacy ochotnicy podsumowali 2019 rok podczas...

11 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama