wtorek 11 sierpnia 2020

Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

reklama

Przedświąteczne spotkanie w Kowalach Księżych

Przedświąteczne spotkanie w Kowalach Księżych - Foto: G. Oblizajek
Foto: G. Oblizajek 

Mieszkańcy Kowali Księżych przyjemnie spędzili niedzielne popołudnie przybywając na Międzypokoleniową Zabawę Mikołajkową, która stanowiła podsumowanie projektu „Aktywność sportowa mieszkańców w roku olimpijskim”.

Projekt realizowany był w ramach otwartego konkursu ofert, ogłoszonego przez Wójta Gminy Turek, na wsparcie realizacji zadania publicznego w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej. Pieczę nad projektem objęło towarzyszenie Nasze Kowale wspólnie z Ochotniczą Straż Pożarną w Kowalach Księżych. Realizowany był już od sierpnia tego roku.

reklama

To co zawarte było w projekcie, to wszelkiego rodzaju imprezy sportowe, w szczególności organizacja mini igrzysk dla dzieci i młodzieży, konkurencji sportowych dla dorosłych, rodzinnego rajdu pieszego. Były też pogadanki na temat form aktywności fizycznej jako promocji zdrowego trybu życia i prawidłowych zasad odżywiania.

Podczas dzisiejszego spotkania podsumowującego projekt, dzieci miały okazję wykorzystać zdobytą wcześniej wiedzę. Przygotowały dla siebie i dla swoich rodziców finezyjne, a co najważniejsze – zdrowe i pożywne – kanapki i przekąski, wykorzystując przy tym owoce i warzywa.

Nie zabrakło też wspaniałej zabawy, dzieci bawiły się, odpowiadały na pytania i brały udział w sportowych konkurencjach. Najmłodszych rozbawiały przesympatyczne warzywne postacie. A że było to przedświąteczne spotkanie, dzieci odwiedził Mikołaj!

go

Podobne artykuły

Wideo: Kolejne pompki druhów z OSP. Akcja...

Wideo: Kolejne pompki druhów z OSP. Akcja zatacza...

2 czerw.
Wideo: Tragiczny finał pożaru na ul. Browarnej....

Wideo: Tragiczny finał pożaru na ul. Browarnej. W...

19-12-2019
Czarne Diabły wygrywają w tegorocznym Turnieju...

Czarne Diabły wygrywają w tegorocznym Turnieju...

08-12-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama