wtorek 04 października 2022

Edwina, Rosławy, Rozalii

9°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Dziadowice: Jasełka w stylu "Rancza". Wójt i sołtys pomogli ugościć Świętą Rodzinę

Dziadowice: Jasełka w stylu
 

W grudniu w wielu szkołach zorganizowano przedświąteczne jasełka. Tego typu wydarzenia nie zabrakło także w Szkole Podstawowej w Dziadowicach. Inscenizacja połączyła tradycyjne elementy ze scenkami zainspirowanymi zarówno popularnym serialem TVP, jak i naszym codziennym życiem.

Podczas jasełek poczynania występujących dzieci śledzili nie tylko ich rówieśnicy, ale też rodzice i nauczyciele. Młodzi aktorzy przypomnieli wszystkim historię narodzin Jezusa Chrystusa, wcielając się – jak to zwykle podczas jasełek bywa – w role Maryi, Józefa, pasterzy, aniołów i mędrców. Tradycje połączono jednak z nowoczesnością. Oto bowiem, gdy w Dziadowicach pojawiła się Święta Rodzina, w akcję zapewnienia opieki przybyłym podróżnym włączył się sam sołtys. Gdy zadzwonił do wójta, widzowie usłyszeli znany motyw muzyczny z serialu „Ranczo”, a tuż potem wójt – będący oczywiście pod krawatem – natychmiast przystąpił do działania. Zjawił się także i ksiądz. Wszystko po to, by Józef i Maryja zostali odpowiednio przyjęci w gminie Malanów. Także mieszkańcy poczynili odpowiednie przygotowania i nie chodzi tu tylko o okolicznościowe podarki. Dzieci podczas jasełek przypomniały widzom, że na nadejście Chrystusa trzeba przygotować się także wewnętrznie – poprawić relacje ze współmałżonkiem, przeprosić sąsiada, z którym ma się zwadę. Wtedy dopiero, w atmosferze zgody i pokoju, można cieszyć się z Bożego Narodzenia.

reklama

Tuż po przedstawieniu życzenia wszystkim uczestnikom spotkania złożyli: dyrektor SP – Renata Bińkowska, wicewójt gminy Malanów - Piotr Cyls, ksiądz Marcin Zaworski, wiceprzewodnicząca Rady Gminy Malanów - Bożena Kołek, radny Grzegorz Wągiel oraz sołtysi Arkadiusz Wszędybył i Marcin Taborek.

AW

2
3
4
5
6
7
8
9
10

Podobne artykuły

Koniec z WF-em na korytarzu! Sala sportowa w...

Koniec z WF-em na korytarzu! Sala sportowa w...

28 wrz.
Malanów. Przedszkolaki maszerowały z...

Malanów. Przedszkolaki maszerowały z ekologicznymi...

23 kw.
Nowa droga z Bibianny do szkoły w Dziadowicach...

Nowa droga z Bibianny do szkoły w Dziadowicach...

4 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama