sobota 08 sierpnia 2020

Izy, Rajmunda, Seweryna

reklama

Radny Konieczny nie starci mandatu. Wojewoda nie doszukał się złamania prawa

Radny Konieczny nie starci mandatu. Wojewoda nie doszukał się złamania prawa
 

O dłuższego już czasu radny Marian Mirosław Marczewski poddaje w wątpliwość to, czy Jan Konieczny powinien być radnym zasiadającym w Zarządzie Powiatu. Sprawę zbadał wojewoda i wygląda na to, że radny Konieczny nie ma się czego bać.

Podczas listopadowej sesji radny Marczewski przyznał, że jest autorem pewnego pisma, które trafiło do wojewody. Marczewski wyjaśniał, dlaczego kwestionuje to, czy Jan Konieczny powinien być radnym zasiadającym w Zarządzie Powiatu. Zdaniem Marczewskiego to niewłaściwe, że Jan Konieczny jest radnym i członkiem Zarządu Powiatu, a zarazem dyrektorem szkoły, która korzysta ze wsparcia powiatu. Marczewski mówił o tym, że radnym nie może być np. prezes jednostki OSP czy danego stowarzyszenia, więc należy zbadać, czy Jan Konieczny powinien łączyć role dyrektora i członka Zarządu Powiatu.

reklama

Ta sprawa ma swój ciąg dalszy. Podczas sesji Rady Powiatu w dniu 27 lutego przewodniczący Tadeusz Gebler poinformował wszystkich, że sprawa Jana Koniecznego została zbadana w Poznaniu i do Turku napłynęło stosowne pismo.

Zacytuję kawałek tego pisma. Odpowiadając na pismo, w przedmiocie zbadania przesłanek naruszenia przez radnego Rady Powiatu Tureckiego, pana Jana Koniecznego, przepisów artykułu 25d ust.1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym, niniejszym wyjaśniam, co następuje. Wojewoda Wielkopolski, działając w granicach przysługujących mu uprawnień, przeprowadził postępowanie wyjaśniające, w celu zbadania, czy nie zaszły przesłanki do stwierdzenia, że nastąpiło wygaśniecie mandatu radnego, pana Jana Koniecznego, z uwagi na naruszenie ustawowego zakazu łączenia mandatu radnego z wykonywaniem określonych w przepisach funkcji lub działalności. Stwierdzono, iż w przedmiotowej sprawie nie doszło do naruszenia ustanowionego zakazu. Tym samym nie zaistniała przesłanka do wygaśnięcia mandatu radnego – cytował podczas sesji przewodniczący Gebler.

AW

Podobne artykuły

Absolutorium i wotum zaufania dla Zarządu...

Absolutorium i wotum zaufania dla Zarządu Powiatu...

30 lip.
Przekroczył prędkość o ponad 90 km/h i srogo...

Przekroczył prędkość o ponad 90 km/h i srogo tego...

2 lip.
Parkował na miejscach dla niepełnosprawnych bez...

Parkował na miejscach dla niepełnosprawnych bez...

30 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama