wtorek 29 listopada 2022

Błażeja, Margerity, Saturnina

3°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Grzymiszew: Nowy MAN już w garażu! Strażacy mają powody do dumy

Grzymiszew: Nowy MAN już w garażu! Strażacy mają powody do dumy - foto: Gmina i Miasto Tuliszków na Facebook.com
foto: Gmina i Miasto Tuliszków na Facebook.com 

Nie tylko panie mają powody do radości i świętowania. Uśmiech nie schodzi także z twarzy strażaków z Grzymiszewa. Do tamtejszej jednostki trafił nowiutki MAN!

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej burmistrz wyjaśniał, że w lutym doszło do podpisania w Cekowie stosownych umów z firmą, która ma dostarczyć do jednostek w regionie kalisko-konińskim 6 średnich samochodów gaśniczych z napędem 4x4. Jedną z tych jednostek jest właśnie OSP Grzymiszew. Grzegorz Ciesielki wyjaśniał, że pojazdy powinny być dostarczone w marcu.

Przypomnę, że wartość tego projektu to 4 782 240 zł. Cena jednego samochodu to 797 040 zł. To samochód marki MAN, jak ten w Tuliszkowie. Pojemność zbiornika to 4 500 litrów. Wóz będzie objęty okresem 50 miesięcy gwarancji – mówił burmistrz. Zakup był możliwy dzięki dofinansowaniu ze środków WRPO. Pokrywa ono około 70% kosztów.

reklama

Pojazd trafił już do remizy w Grzymiszewie. Jest to nowoczesne auto marki MAN TGM 18.340 4x4 BB z silnikiem o mocy 341 KM. Pojazd ma sześcioosobową kabinę, wyciągarkę, zbiornik wody o pojemności 4600 cm3. Wyposażony jest działko DWP, radiostację przewoźną i radiotelefony.

To jednak nie wszystko. Gmina stara się o dodatkowe wyposażenie dla strażaków. – Chodzi o zakup sprzętu specjalistycznego do zapobiegania i likwidacji skutków poważnych awarii. Dla OSP Grzymiszew w dniu 17 lutego został złożony wniosek o dotację z WFOŚiGW. Chodzi o taki sprzęt, jak motopompa pływająca Niagara 2, pilarka ratownicza, pompa elektryczna zanurzeniowa szlamowa. Ten sprzęt ma być zakupiony i stanowić wyposażenie średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego, zakupionego że środków WRPO. Wartość tego projektu to 14 450 zł, a dofinansowanie to 13 727 zł – wyjaśniał podczas ostatniej sesji burmistrz.

AW
foto: Gmina i Miasto Tuliszków na Facebook.com

foto: Gmina i Miasto Tuliszków na Facebook.com2
foto: Gmina i Miasto Tuliszków na Facebook.com3
foto: Gmina i Miasto Tuliszków na Facebook.com4
foto: Gmina i Miasto Tuliszków na Facebook.com5

Podobne artykuły

Przed nami atrakcyjny październikowy weekend!...

Przed nami atrakcyjny październikowy weekend!...

21 paźd.
Już w niedzielę TurIno po raz dziesiąty!...

Już w niedzielę TurIno po raz dziesiąty! Sprawdź jak...

19 paźd.
Pieczone ziemniaki i złota jesień! Integracyjny...

Pieczone ziemniaki i złota jesień! Integracyjny Rajd...

9 paźd.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama