piątek 07 października 2022

Krystyna, Marii, Marka

8°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Malanów: Były sekretarz Adamek triumfuje, ale do Urzędu Gminy nie wróci

Malanów: Były sekretarz Adamek triumfuje, ale do Urzędu Gminy nie wróci
 

Przez moment niejeden mieszkaniec gminy Malanów mógł zastanawiać się, kto będzie tamtejszym sekretarzem – Mirosław Mękarski czy Karol Adamek? Drugi z panów stracił pracę w 2014 roku, po czym wkroczył na drogę sądową. Wygląda na to, że sprawa ta ma wreszcie swój finał.

Gwoli przypomnienia – po wyborach samorządowych w 2014 roku i wygranej Romualda Antosika w boju o fotel burmistrza Turku, z tamtejszym Urzędem Miejskim musieli pożegnać się zarówno Zdzisław Czapla, jak i jego zastępca Mirosław Mękarski. Jak się okazało, drugi z wymienionych samorządowców TS-u znalazł zatrudnienie jako sekretarz gminy Malanów. Jednocześnie pracę stracił ówczesny sekretarz – Karol Adamek.

reklama

O Karolu Adamku dyskutowano podczas jednej z ostatnich sesji Rady Gminy. Radny Grzegorz Kowalski postanowił dopytać, czy to prawda, że na salach sadowych toczy się potyczka pomiędzy Urzędem Gminy, a byłym sekretarzem. –Chciałbym po prostu usłyszeć, czy to jest prawda. Mówię o plotkach, że były sekretarz wygrał proces z gminą? Czy jeszcze jakieś tego typu sprawy są prowadzone – pytał w listopadzie radny Kowalski. Wyjaśnień udzielił wójt Sławomir Prentczyński. – Radny Kowalski pyta o sprawę z panem Adamkiem, więc wyjaśniam. To wygląda w ten sposób. Pierwsze rozstrzygnięcie Sądu jakie było, to oddalenie w całości powództwa pana Adamka. Pan Adamek się od tego odwołał. Po dwóch czy trzech rozprawach, nie pamiętam już w tej chwili, Sąd wydał wyrok korzystny dla pana Adamka. (…) Jak państwo wiecie wypowiedziałem umowę o pracę panu byłemu sekretarzowi. On udał się do Sądu Pracy. Tak to się potoczyło. Każdy pracownik ma takie prawo – mówił wójt, zaspokajając ciekawość radnych.

W tym tygodniu o Karolu Adamku znów zrobiło się głośno. Były sekretarz zaczął publikować na Facebooku treść wyroku, wydanego przez Wydział Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Sądu Rejonowego w Koninie. W owym wyroku wyjaśniono, że Sąd po rozpoznaniu sprawy z powództwa Karola Adamka przeciwko wójtowi gminy Malanów i Urzędowi Gminy w Malanowie, związanego z wypowiedzeniem umowy o pracę, przywraca powoda do pracy u pozwanego Urzędu Gminy na dotychczasowych warunkach. Nieco później Karol Adamek opublikował w internecie oświadczenie pracodawcy w sprawie dopuszczenia pracownika do pracy.

Dwa lata oczekiwania na sprawiedliwość i prawdę – tak komentował sprawę Karol Adamek. Czy wróci zatem do Urzędu Gminy? Choć sugerują to niektóre lokalne portale, to wygląda na to, że tak się nie stanie.

Pan Karol Adamek w dniu 7 marca 2017 roku podczas spotkania z p. Wójtem Sławomirem Prentczyńskim uzgodnił, że na mocy zgodnego porozumienia stron z dniem 7 marca 2017 r. rozwiązuje umowę o pracę w Urzędzie Gminy w Malanowie – wyjaśnił naszej redakcji sekretarz Mirosław Mękarski.

reklama

AW

 

Malanów: Były sekretarz Adamek triumfuje, ale do Urzędu Gminy nie wróci

Podobne artykuły

Łutówki, kosztele i lukasówka. Tradycyjny Sad...

Łutówki, kosztele i lukasówka. Tradycyjny Sad...

28 maj.
Myjnia na Wyzwolenia. Starostwo za, mieszkańcy...

Myjnia na Wyzwolenia. Starostwo za, mieszkańcy...

12-07-2019
Ruszyły dyżury mediatorów w Sądzie Rejonowym w...

Ruszyły dyżury mediatorów w Sądzie Rejonowym w Turku

13-03-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama